16 חרדים בפרקליטות, והיד עוד נטויה

פרקליט המדינה שי ניצן במכתב למשפטן חרדי צעיר בשירות המדינה: היינו רוצים לראות יותר משפטנים ומשפטניות חרדים מגיעים אלינו.

שלמה פיוטרקובסקי , ט"ז בתמוז תשע"ז

רוצה לראות יותר חרדים. פרקליט המדינה, שי ניצן
רוצה לראות יותר חרדים. פרקליט המדינה, שי ניצן
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

פרקליט המדינה, שי ניצן, שיגר לאחרונה מכתב למשפטן חרדי צעיר העובד במחלקה למשפט אזרחי, יעוץ וחקיקה במשרד המשפטים, בו הבהיר את השקפת עולמו בעניין שילובם של חרדים בפרקליטות.

ניצן מציין כי כאשר נכנס לתפקיד פרקליט המדינה בשנת 2013 החליט לשים דגש על שילוב אוכלוסיות בעלות ייצוג נמוך בשירות הציבורי בכלל ובפרקליטות בפרט.

"גם היום, כמו אז, הנני סבור כי הצבת יעד של שילוב מגזרים שכאלה - לרבות החרדים - הינו אחד מיעדינו בשירות הציבורי, כמי שאמונים על בניית אותם 'סדרי עולם אמתיים של צדק'", כתב ניצן.

בהמשך המכתב ציין ניצן כי חלה בנושא התקדמות, "בעבר לא היה כמעט אף עובד חרדי בפרקליטות. כיום, כבר עובדים בפרקליטות 16 חרדים, והיד עוד נטויה".

"אנחנו משתפרים, אבל היינו רוצים לראות יותר משפטנים ומשפטניות חרדים מוכשרים מגיעים אלינו", הבהיר ניצן.

למכתב המלא

ניצן הוסיף וציין במכתב כי שילוב חרדים הוא צעד חשוב ומרכזי כחלק ממגמת שילוב החרדים בחברה הישראלית, "שירות ציבורי הכולל בתוכו בנים ובנות של כלל הקבוצות השונות בחברה הישראלית, על מאפייניהן השונים, יהיה טוב יותר, חזק יותר ועשיר יותר בהשקפות ובדעות".

בדבריו מביע ניצן תקווה ששני הצדדים יצאו נשכרים מההשתלבות של חרדים בשירות הציבורי בכלל ובפרקליטות בפרט, על ידי הפגת דעות קדומות והזדמנות למשתלבים להיות "סוכני שינוי" כהגדרתו, הן בחברה שלהם והן במילוי התפקיד המקצועי שלהם.

בסיום המכתב מביע ניצן תקווה כי רבים מבוגרי ובוגרות מחזורו החרדים של המשפט ישתלבו במגזר הציבורי בכלל ובפרקליטות בפרט, וזאת על מנת שיהיו שותפים בעיצוב מערכת החוק והצדק במדינה, "נשמח לראותכם בין שורותינו".