"חוק בית אל" - יש עוד סיכוי

בלשכת ראש הממשלה אומרים כי נתניהו לא הטיל וטו על הצעת החוק. שרת המשפטים הודיעה בעקבות הדברים כי החוק יועלה כבר ביום ראשון.

חזקי ברוך , ט"ז בתמוז תשע"ז

איילת שקד
איילת שקד
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

''חוק בית אל'' יוכל לעלות בוועדת השרים לחקיקה כבר ביום ראשון הבא, כך עולה מבירור שערך ערוץ 7 בלשכת ראש הממשלה ולשכת שרת המשפטים. מדובר בחוק שיחייב את הממשלה לקיים את הבטחותיה לבנות ביו"ש.

בלשכתו של נתניהו אמרו לערוץ 7 כי בניגוד לדיווחים בשבוע שעבר, "ראש הממשלה לא הטיל וטו על החוק, אלא רק הוריד אותו מסדר היום".

בלשכת שרת המשפטים שקד אמרו בתגובה כי "מזכיר הממשלה הודיע בשם ראש הממשלה על הסרת החוק מסדר היום. אם הוטו בוטל, החוק יעלה לסדר היום ביום ראשון".

ח"כ בצלאל סמוטריץ', מיוזמי ''חוק בית אל'', קרא לשרת המשפטים להכניסו לסדר היום של וועדת השרים לחקיקה בשבוע הבא.

"אני מקווה שהפעם ראש הממשלה לא ישים איקס על שרי ממשלתו שתומכים בחוק ומבקשים להעבירו ולקיים את ההבטחה לבנות בבית אל", דברי ח"כ סמוטריץ'.

כזכור, מוקדם יותר נחשף כאן כי ח"כ יואב קיש, אחד משני יוזמי החוק, נענש על תמיכתו בו ולא זכה בתפקיד שיועד לו - יושב ראש הוועדה המיוחדת לחקיקת חוק הלאום.

ראש הממשלה נתניהו החליט ברגע האחרון שלא לאפשר את מינויו של קיש לתפקיד, זאת עקב פעילותו לחקיקת חוק בית אל. גורמים בליכוד אמרו כי "ח"כ יואב קיש משלם את המחיר על התעקשותו בעניין חוק בית אל".