חיטה מלאה – IN, שמן וקטשופ - OUT

החל משנת הלימודים הקרובה - המזון בצהרונים יהיה תחת פיקוח תזונתי של משרד הבריאות.

רעות הדר , י"ז בתמוז תשע"ז

רחל עזריה
רחל עזריה
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

ועדת העבודה והרווחה של הכנסת אישרה את תקנות המזון הבריא בצהרונים לאחר אישור הצעת החוק בנושא שהגישה ח"כ רחל עזריה (כולנו).

במסגרת התקנות, יוקם מנגנון באחריות מלאה של משרד הבריאות, שיהיה אמון על ההרכב התזונתי בארוחות הצהריים המוגשות לכ-400 אלף ילדים בישראל שאוכלים בצהרונים.

ח"כ עזריה אמרה כי ''ילדינו אוכלים את הארוחה המרכזית שלהם בצהרון והיום המדינה לוקחת אחריות ותדאג שהמזון המוגש יהיה בריא''.

על פי עיקרי החוק שהגישה עזריה, העסקת קייטרינג לצהרונים תותנה בקבלת רישיון משרד הבריאות על איכות התזונה לפי פרמטרים שיקבע משרד הבריאות. הקייטרינג יעסיק תזונאית לצורך בניית תפריט בריאותי.

קביעת הרכב תזונתי מחייב כי על האוכל להיות מאוזן מבחינה תזונתית. הפחתת ערכי השמן, המלח והסוכר, תפריט עשיר בירקות ואיזון בין אבות המזון. מצורף חוזר של משרד הבריאות.

עד היום ההמלצות של משרד הבריאות לא היו מחייבות, מעתה ההמלצות תהיינה מחייבות בהזנה בצהרונים.

נציין כי ילדי ישראל נמצאים במשך שעות רבות במסגרות חינוכיות ובפרט בצהרונים בהם מוגשות ארוחות. הצהרונים נועדו לשמש מסגרת שהייה חינוכית לילדים משעת יציאתם מגני הילדים ומבתי הספר ועד לשעות אחר הצהריים, בזמן שהוריהם נמצאים במקומות העבודה.

ילדים שוהים בצהרון כחמש-עשרה שעות שבועיות ואוכלים שם את הארוחה החמה העיקרית במהלך היום. לכן, ראוי כי לילדים השוהים בצהרון תובטח תזונה בריאה וראויה, שתספק להם מזון מגוון ומאוזן שיתרום לאיכות חייהם.

הרגלי התזונה בגיל הרך הוא נושא בעל חשיבות רבה. המזון תופס חלק מרכזי בחיי היומיום בגיל זה ולפיכך החינוך לתזונה נכונה צריך להתחיל בילדות. תקופת הילדות היא תקופה הרגישה לשינוי התנהגות, והשפעה על ילדים בשלב הזה תשפיע על כל דור העתיד. עצם העיסוק באיכות המזון מאפשר הכוונה ומתן מידע לאורח חיים בריא, ומונע מחלות עתידיות.

בעקבות התקנות שאושרו היום, החל מהראשון בספטמבר הקרוב, בכל הצהרונים במדינה יוטמעו סטנדרטים גבוהים של מזון ותזונה, הכוללים שמירה ופיקוח על איכות וכמות המזון וקידום חינוך תזונתי מלווה למסגרת ההזנה.

"בשנת הלימודים הקרובה ההורים יוכלו להיות רגועים בנוגע למה שהילדים אוכלים בצהרון. הילדים נמצאים בצהרונים ואוכלים שם את הארוחה המרכזית ביום ואין לנו ההורים דרך לוודא שמה שהילדים אוכלים הוא אכן בריא וטוב. מה שילדינו אוכלים בצהרונים משפיע באופן ישיר על בריאותם", אמרה ח"כ עזריה.

''קיבלתי פניות על ילדים בני 5 עם כולסטרול גבוה, עלה חשד של ההורים על האוכל בצהרון. לכן ההורים שלחו את הילד עם אוכל מהבית וככה הכולסטרול ירד, כאלו מקרים אנחנו נעצור עם החוק הזה. מהיום משרד הבריאות יוודא שהארוחות המוגשות לילדינו בצהרונים יהיה בריא ומזין בצהרונים", הוסיפה.