בת 3 טבעה בבריכה, מצבה קשה

צוות מד"א שהוזעק למקום טיפל בילדה ופינה אותה כשהיא מורדמת ומונשמת להמשך טיפול רפואי בבית החולים איכילוב בתל אביב.

ערוץ 7 , י"ז בתמוז תשע"ז

אילוסטרציה
אילוסטרציה
צילום: thinkstockphotos

ילדה כבת 3 נמשתה הערב (שלישי) מהמים בבריכה בעיר הרצליה לאחר שטבעה.

צוות מד"א שהוזעק למקום טיפל בילדה שמצבה מוגדר קשה ופינה אותה כשהיא מורדמת ומונשמת להמשך טיפול רפואי בבית החולים איכילוב בתל אביב.

חובש בכיר במד"א, אדם לוי, שהוזעק למקום על מנת לטפל בילדה, סיפר: "כשהגענו למקום ראינו על שפת הבריכה פעוטה כבת 3 בהכרה מעורפלת לאחר שנמשתה מהמים".

"הענקנו לה טיפול רפואי ראשוני מציל חיים שכלל הרדמה והנשמה והיא פונתה במצב קשה לבית החולים", הוסיף לוי.

לפני כחודש טבע ילד כבן 11 בבריכה באחד מקיבוצי מועצה אזורית הכרמל ונמשה מהמים במצב קשה. הילד רחץ בבריכה במסגרת חגיגת בת מצווה שנערכה במקום. צוות מד"א טיפל בילד ופינה אותו לבית החולים רמב"ם בחיפה.

מנתוני ארגון 'בטרם' לבטיחות ילדים עולה, כי מאז 2008 מתו 76 ילדים בישראל עקב טביעה. בשנת 2016 מתו 16 ילדים עקב טביעה ומאז תחילת 2017 מתו 6 ילדים עקב טביעה.

אורלי סילבינגר מנכ"לית הארגון, אומרת בעקבות האירוע הקשה היום, "הקיץ התחיל, ואתו גם אחת התופעות הקשות ביותר - טביעות. טביעות הן גורם המוות העיקרי בקיץ בקרב ילדים. רוב הטביעות מתרחשת בעת נתק קצר בהשגחה של ההורה והם קורות בשקט ובמהירות. על כן לעולם אין להשאיר תינוק או ילד צעיר ללא השגחה ליד הבריכה או כל מקור מים. המבוגר המשגיח חייב להיות במרחק נגיעה מהילד ובקשר עין עמו. אני מפצירה בהורים לשמור על כללי הבטיחות וזאת על מנת למנוע את הטרגדיה הבאה".