להחזיר את ילדי 'לב טהור' לישראל

ארבעה ח"כים פנו לראש הממשלה בדרישה שיפעל להשבת ילדי הכת הסובלים מתנאים קשים ומהתעללות לישראל.

ערוץ 7 , י"ח בתמוז תשע"ז

עליזה לביא
עליזה לביא
צילום: מאיר בולקה

חברי הכנסת עליזה לביא, מירב בן ארי, חיים ילין ואורלי לוי אבקסיס פנו במכתב דחוף לראש הממשלה, לסגנית שר החוץ, ולשרי המשפטים והרווחה בבקשה דחופה לסיוע בהבאת ילדי כת 'לב טהור' בחזרה לישראל.

הם כותבים במכתבם כי לאחר מותו של מנהיג הכת בטביעה בימים האחרונים, יש להציל קרוב ל-200 ילדים בעלי אזרחות ישראלית שבית משפט קבע כי נגרמת פגיעה קשה בנפשם ובגופם של הילדים בכת.

"בשנת 1990 לאחר שנפתחה נגד הלברנץ חקירה בחשד לשיתוף פעולה עם גורמים איסלאמיים בעבירות הקשורות לביטחון המדינה, נמלט הלברנץ לארה"ב עם כמה עשרות תלמידיו, כאשר תלמידיו וילדיהם הוברחו מישראל באמצעות דרכונים מזויפים ונגד הלברנץ נפתחה חקירה נוספת בגין חטיפה. בשנת 1994 נעצר הלברנץ על ידי האף ביי איי על חטיפת ילד, הוא הורשע ונדון למאסר ובסוף שנות ה 90 הוחלט על גירושו מארה"ב והוא ברח לקנדה", כותבים הח"כים.

הם מוסיפים כי "לאחר שבית המשפט בקוויבק החליט להוציא חלק מהילדים ממשמורת הוריהם בעקבות ראיות להתעללות שכוללת מכות, נישואי קטינים, התעללות מינית וכדומה, ברח הלברנץ יחד עם תלמידיו לגואטמלה ולאחרונה לאחר שהרשויות בגואטמלה הצרו צעדיו, ברח עם תלמידיו למקסיקו, שם כאמור, טבע השבוע למוות".

הם מסכמים את מכתבם בקריאה לפעולה, "אין ספק כי על מדינת ישראל מוטלת האחריות והחובה להציל את הילדים הללו. מותו של שלמה הלברנץ פתח חלון הזדמנויות נדיר להצלתם ועל כן נדרשת פעילותכם הדחופה להצלת הילדים".