הרב בן דהן:
מעמדה של הרבנות הצבאית הולך ומתחזק

סגן שר הביטחון בכנס תלמידי ישיבות הסדר ומכינות: "ראיתי מקרוב עד כמה הרב קרים מוערך על ידי הדרג הצבאי הבכיר''.

עדו בן פורת , י"ט בתמוז תשע"ז

הרב בן דהן
הרב בן דהן
צילום: הדס פרוש. פלאש 90

עשרות תלמידי ישיבות הסדדר ומכינות קדם צבאיות השתתפו היום (חמישי) באירוע ''צאתכם לשלום'' - יום לימוד תורה והכנה לצבא עבור התלמידים שבחודש הבא יעברו ''חיול'' לקראת גיוסם לצה''ל.

בכנס השתתפו סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן, הרב הראשי לישראל דוד לאו, הרב הראשי לצה''ל תא"ל הרב אייל קרים והרב פרץ אינהורן שעמותת "צל"ש" בראשותו הפיקה את הכנס.

באירוע נערכו 120 "סיומי מסכת" שנלמדו על ידי בני ישיבות ההסדר המשרתים כיום בצה"ל.

סגן שר הביטחון בן דהן אמר כי "הציונות הדתית הפכה לקטר המוביל את ישראל בחיזוק הרגש הלאומי והציוני. לכן, קמים גופים הממומנים היטב על ידי גורמים מחוץ למדינת ישראל, ופותחים בקמפיין הפחדה מפני הדתיים הלאומיים בצבא ובחינוך. קמפיין הכפשה חסר כל בסיס. אתם התשובה הניצחת להם".

"במעשיכם, אתם מחברים את תורת ישראל לעם ישראל וארץ ישראל ומהווים את החוליה הבאה בשרשרת הדורות של העם היהודי"}, הדגיש סגן השר.

הרב בן דהן ציין בפני התלמידים שיתגייסו בקרוב, כי ''בהצטרפותכם לצה"ל אתם מקיימים שתי מצוות מן התורה. האחת, הגנה על עם ישראל, מלחמת מצווה כפי שהגדירה הרמב"ם, שזוהי מלחמת מצווה של עזרת ישראל מיד צר. השנייה, הגנה על ארץ ישראל כפי שהוגדרה על ידי הרמב"ן - 'שלא נעזבנה ביד האומות או לשממה'".

בסיום דבריו התייחס סגן השר למעמדה של הרבנות הצבאית, "מאז כניסתו של הרב קרים לתפקיד, מעמדה של הרבנות הצבאית הולך ומתחזק. ראיתי מקרוב עד כמה הרב קרים מוערך על ידי הדרג הצבאי הבכיר. אני רוצה להזכיר לכם שלרבנות הצבאית יש מעמד של מרא דאתרא בצבא. כדי שמעמד זה יתחזק הן מול חיילי צה"ל והן מול מפקדיכם, עליכם להקפיד ולשמור על הנחיות הרבנות הצבאית ולערב אותם בכל שאלה הלכתית המתעוררת במהלך שירותכם''.

הרבצ"ר, תת-אלוף הרב קרים, הבטיח לתלמידים כי "רבני היחידות עושים עבודתם במסירות, וילוו אתכם במהלך השרות הצבאי".