הלוויה צבאית ברש"פ למבצע פיגוע דריסה

הלווייתו של המחבל מבצע פיגוע הדריסה סמוך לתקוע לוותה בסממנים צבאיים בניצוחה של הרש"פ שבכירים בה השתתפו בהלוויה ובטקסי הניחום.

שמעון כהן , כ"ב בתמוז תשע"ז

אבו מאזן
אבו מאזן
צילום: Issam Rimawi Flash 90

תשומת לב מקוממת עורר מסע ההלוויה ההמוני של המחבל מבצע פיגוע הדריסה סמוך לתקוע, אולם מדיווחים בתקשורת הפלשתינית עולה כי מסע ההלוויה המדוגלל היה חלק מאירוע צבאי שארגנה הרשות הפלשתינית למחבל.

נזכיר כי המחבל, מוחמד ג'ברין, פצע חייל בפיגוע דריסה סמוך לתקוע. כוונתו הייתה להמשיך לפיגוע דקירה אולם הכוח הצה"לי שהותקף על ידו הגיב וחיסל אותו.

גופתו של המחבל הוחזרה למשפחתו ומדיווחים בתקשורת הפלשתינית עולה כי למחבל נערכה הלוויה רבת משתתפים בטקס צבאי ונשאו אותו אנשי כוחות הביטחון הפלסטיניים במדים. בין המנחמים את משפחתו של ג'ברין הגיעו בכירים ברש"פ דוגמת מאג'ד פרג', ראש מנגנון המודיעין הכללי של הרש"פ, המקורב מאוד ליו"ר הרש"פ מחמוד עבאס, ג'מאל מוחיסן, חבר הוועדה המרכזית של פתח', שנשא דברים בשמו של עבאס וכן עבאס זכי, חבר נוסף בוועדה המרכזית של הפתח', שנשא דברים בשם תנועת פת"ח. כך מדווחים חוקרי מכון ממר"י המציגים ציטטות מהתקשורת הפלשתינית המדווחת על האירוע.

היומון אל-קודס מדווח על פרטי ההלוויה בה אמר כאמל חמיד, מושל חברון וראש פת"ח בית לחם לשעבר: "הטרור שישראל עושה כמדינה לא ירתיע את עמנו הפלסטיני ולא יגרום לו לחזור בו מדרישותיו הלגיטימיות ובראשן זכות השיבה...".

ראש תנועת הפתח' בתקוע אמר באירוע: "תנועת פתח' מלווה לדרכו האחרונה אביר מאבירנו, צעיר אמיץ שהאמין בצדקת העניין הפלסטיני והמאבק של עמו למען החירות... פתח' מבטיחה לשהיד מוחמד ולכל השהידים הטהורים ללכת בדרך למען המטרות שלשמן הם נהרגו. פתח' לא תהסס ולא תשקוט לנוכח פשעי הכיבוש".

בפוסט של חשבון הפייסבוק של תנועת הפת"ח באזור בית לחם דווח על משלחת גדולה של תנועת פתח' שביקרה בבית לחם וכללה את "האח הלוחם ג'מאל מוחיסן, חבר הוועדה המרכזית של הפתח' האחראי על מנגנון הגיוס וההפעלה בארגון, והאח הגנרל מאג'ד פרג' ראש מנגנון המודיעין הכללי".