כץ: אי אפשר למנוע תחבורה פרטית בשבת

השר כץ הבהיר כי לא ניתן למנוע תחבורה פרטית המופעלת בשבתות. באשר לשירות המוניות בשבת אמר כי "אף נציג חרדי לא פנה אלי בנושא"

מיכל לוי , כ"ג בתמוז תשע"ז

אי אפשר למנוע. ישראל כץ
אי אפשר למנוע. ישראל כץ
צילום: חן דמארי

שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ, הבהיר הבוקר (שני) כי לא ניתן למנוע קיומה של תחבורה פרטית המופעלת בשבתות ובחגים.

"עמדתי האישית שלא תהיה תחבורה בשבת", אמר השר כץ בראיון לרדיו 'קול חי'. "אני בעד השמירה על הסטטוס קוו".

עם זאת, הבהיר כי לא ניתן לאכוף תחבורה פרטית המופעלת בשבת. "מנכ"לית המשרד השיבה לחברי הכנסת החרדים שאי אפשר למנוע הפעלת תחבורה פרטית בשבת".

כץ התייחס לשירותי מוניות שחלקם מופעלים בשבת. "מוניות שירות פרטיות שלא מסובסדות על ידי המדינה, אי אפשר לאסור עליהם לעבוד בשבת. אף נציג חרדי לא פנה נגד הנושא הזה" אמר.

על כוונותיו הפוליטיות בעתיד אמר כץ, "אני לא אתמודד מול נתניהו אבל לאחר מכן אני מעוניין לכהן כראש ממשלה. בעיני, זה אתגר עצום להצעיד את המדינה מדרגה אחת קדימה כמו שעשיתי בתחומים שאני עוסק בהם".

"אני חושב שאפשר יחד עם שותפים טובים לעשות עוד דברים טובים. תהיה פה עוד מהפכה בתחבורה. הרכבת המהירה של חצי שעה מתל אביב לירושלים בחצי שעה שתתחיל מפסח הבא, השקעתי בזה הרבה" אמר.

כץ הביע את אמונו במערכת האכיפה והביע תקווה כי החקירה תסתיים מהר ככל שאפשר. "אף אחד לא מונע ממערכת אכיפת החוק לסיים את החקירה מהר והגיע הזמן שכך יעשו. אנחנו נתונים תחת התקפה תקשורתית והדיווחים לא מאוזנים. יש לי אמון בראש הממשלה ואני מקווה שיוכל להמשיך להוביל את המדינה".