חוזר לישראל: יאנג חתם בעירוני נהריה

אחרי שהשאירה את יהונתן שולדבראנד, הקבוצה מהצפון מתחזקת כשהחזירה ארצה את אלכס יאנג ששיחק בעבר בגלבוע/גליל. "סקורר איכותי"

נרי וייס , כ"ג בתמוז תשע"ז

אלפסי. מתחזק
אלפסי. מתחזק
צילום: אודי ציטיאט, מנהלת הליגה

עונת 2017/18 בליגת העל בכדורסל תיפתח בעוד כחודשיים, ובינתיים מתחילות קבוצות ליגת העל השונות לבנות את סגל שחקניהן.

מלבד ההחתמות של מכבי ת"א והפועל ירושלים, שתי הקבוצות הבכירות של הליגה הישראלית, גם יתר הקבוצות החלו לבנות את סגלן, וכעת מגיע תורה של הקבוצה המפתיעה מהצפון - עירוני נהריה.

אחרי שהשאירה לשנתיים נוספות את שחקנה הישראלי המצויין, יהונתן שולדבראנד, הודיעה היום (שני) נהריה על צירופו של אלכס יאנג.

עבור יאנג בן ה-28 תהיה זו קדנציה שניה בישראל, לאחר שבעונת 2014/15 שיחק במדי הפועל גלבוע/גליל, במדיה רשם 15.5 נקודות, אסף 5.5 כדורים חוזרים וב-32 משחקי ליגה מסר 2.1 אסיסטים, ו-1.2 חטיפות. לשיאו הגיע במחזור האחרון של העונה הסדירה, כשהאדומים מהגלבוע ניצחו את מכבי ראשל"צ עם 30 נקודות, 11 ריבאונדים ומדד 45 של יאנג.

בסיום אותה עונה ירדה גלבוע אל ליגת המשנה, ויאנג מקווה שהפעם הקדנציה בישראל תסתיים בצורה אחרת לגמרי - העפלה לפיינל-פור ליגת העל בכדורסל.

בשתי העונות האחרונות שיחק הגארד שיכול לשחק גם בעמדת הפורוורד בריימס מהליגה הצרפתית הראשונה, ונחשב לסקורר, כשבעונה החולפת העמיד ממוצעים של 14.8 נקודות, 3.5 ריבאונדים, 1.5 אסיסטים ו-1.1 חטיפות, עם 37% לשלוש ו-73% מהקו ב-29 דקות בממוצע.

לא רק שולדבראנד יחכה ליאנג במדים הסגולים, כי אם גם דנזל ליוינגסטון שחתם אף הוא בסגל של אריק אלפסי.

יו"ר עירוני נהריה ניסים אלפסי אמר על השחקן: "אנו שמחים על החתמתו של אלכס יאנג, סקורר ואיכותי בכל המובנים. התרשמנו ממנו מאוד, הן מאישיותו והן מיכולותיו".

עוד אמר אלפסי, "הקבוצה נמצאת בתהליך של בניה ארוך בכדי להעמיד קבוצה טובה ואטרקטיבית, שתתמודד בצמרת הליגה כמו בעונה החולפת, ואף יותר מכך".

"בהזדמנות זאת, אני מבקש להודות לראש העיר מר ז'קי סבג, על תמיכתו ופועלו למען קידום קבוצת הכדורסל בפרט והספורט בכלל. תמיכה ללא סייג המדברת בעד עצמה. ולקהל האוהדים, כפי שהבטחנו: נמשיך ונתחזק, ונהיה מקור לגאוותכם".


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il