"צריך לומר לנתניהו - עד כאן"

יו"ר המחנה הציוני בפתח ישיבת הסיעה "אני קורא לראשי מפלגות הקואליציה - זו לא דרככם, שימו לזה סוף ותאמרו לנתניהו - עד כאן".

חזקי ברוך , כ"ג בתמוז תשע"ז

אבי גבאי
אבי גבאי
צילום: חזקי ברוךטוען....

יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי, אמר היום (שני) בישיבת הסיעה הראשונה בראשותו: "לאורך הקמפיין אמרתי ואני חוזר ואומר שיש לנו סיעה איכותית מאוד ואין לי ספק שבעבודה משותפת נגיע להישגים שיובילו להקדמת הבחירות ולניצחון בהן".

גבאי התייחס לפרשת הצוללות "הציבור רואה את העובדות שעליהן אין מחלוקת - מתנות במאות אלפי שקלים ומעורבות עמוקה של בן הדוד בעסקאות הספינות והצוללות בזמן שהוא מנהל מו"מ קואליציוני".

"אמש ראינו את ראש מינהל הרכש במשרד הביטחון מתאר כיצד סוחרים בביטחון שלנו ולפני מספר ימים ראינו את שר הביטחון לשעבר, בוגי יעלון מתאר את הקישור שנעשה בין הביטחון שלנו לבין אינטרסים עסקיים".

לדבריו "המערכת המשפטית עושה את עבודתה ויש לה את הקצב שלה אבל יש רגעים שבהם מנהיגי ציבור לא יכולים להתחבא מאחורי פרוצדורות משפטיות".

"המצביעים של בנט, דרעי וכחלון לא מבינים את השתיקה הציבורית ומצפים מהם שיאמרו לנתניהו בדיוק את מה שהוא אמר בזמנו על אולמרט: 'עד כאן'. שיגלו אומץ לב ציבורי ויפרקו את הממשלה.
אני קורא לראשי מפלגות הקואליציה- זו לא דרככם, שימו לזה סוף ותאמרו לנתניהו - עד כאן".

היום אמורים היו להתבצע חילופים בתפקיד יו״ר הסיעה בין ח״כ מרב מיכאלי לח״כ חיליק בר, לפי הסכם רוטציה שנקבע בתחילת הכנסת ה- 20. "שוחחתי על כך עם ח״כ חיליק בר, שאני מעריך מאוד", אמר גבאי, "דיברנו על המשמעויות של חילופי יו"ר ויו"ר סיעה במקביל כשנותרו שבועיים בלבד לסוף המושב וביקשתי ממנו להמתין עם החילופים בראשות הסיעה עד למועד שנקבע במהלך הפגרה וטרם תחילת המושב הבא. חיליק הסכים מיד, ואני מודה לו".

"מעבר לכך, מתוך הערכתי לפועלו של חיליק בזירה הבינלאומית, ביקשתי מחיליק לעבות בתקופה זו את עשייתו הבינלאומית החשובה, ולהכין מערך פעולה למפלגה בזירה הבינלאומית. הבטחתי לו גם כי הוא יקבל את כל הכלים והגיבוי לכך מהמפלגה, וממני כיו״ר", אמר גבאי.