ביקור היסטורי בהונגריה

נתניהו ייפגש עם ראש ממשלת הונגריה, הם יחתמו על הסכם תרבות בילטרלי ועל הצהרת כוונות לשיתוף פעולה בתחום החדשנות הטכנולוגית.

ניצן קידר , כ"ג בתמוז תשע"ז

נתניהו ורעייתו בבודפשט
נתניהו ורעייתו בבודפשט
צילום: חיים צח, לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו נחת הערב (שני) בבודפשט, בירת הונגריה, בתום ביקור רשמי בצרפת.

זהו ביקור רשמי ראשון של ראש ממשלה ישראלי מכהן בהונגריה מאז חידוש היחסים עם המדינה.

בביקורו בבודפשט ייפגש נתניהו עם ראש ממשלת הונגריה ויקטור אורבן ועם שרי ממשלתו.
במפגש יחתמו על הסכם תרבות בילטרלי ועל הצהרת כוונות לשיתוף פעולה בתחום החדשנות הטכנולוגית.

הסכם התרבות יאפשר מימון הדדי למופעי תרבות. עשרות מופעים ישראלים מתרחשים מדי שנה בהונגריה באמצעות הסכם התרבות הקיים ועשרות רבות יתווספו בזכות החדש, שיאפשר לעוד אמנים, במאים ויוצרים להגיע להונגריה ולחשוף את התרבות הישראלית לקהל ההונגרי.

הצהרת הכוונות לשיתוף פעולה בחדשנות טכנולוגית תוביל לשיתוף פעולה הדוק בין רשות החדשנות הישראלית למקביליה ההונגרים ולקידום אקוסיסטם וסטארטאפים ישראלים הונגרים.

מטרת ההסכם הוא להניע שיתופי פעולה ממשלתיים ומהם לקדם שיתופי פעולה בסקטור הפרטי בדגש על תחומי ההייטק, רכבים אוטונומיים וטכנולוגיות חדשות.

כמו כן, ראש הממשלה ייפגש גם עם נשיא הונגריה יאנוש אדר בארמון הנשיא. נתניהו ישתתף ויישא דברים במפגש פסגה של ראשי מדינות וישגרד – הונגריה, פולין, צ'כיה וסלובקיה.

בנוסף, נתניהו ייפגש לפגישות עבודה עם כל אחד מהמנהיגים בנפרד: ראש ממשלת צ'כיה בוהוסלב סובוטקה, ראש ממשלת פולין ביאטה שידלו וראש ממשלת סלובקיה רוברט פיצו.

ראש הממשלה נתניהו וראש ממשלת הונגריה אורבן ישתתפו בפורום כלכלי מיוחד עם נציגי עשרות חברות ישראליות ולמעלה ממאה חברות הונגריות לחיזוק היחסים הכלכליים. החברות המשתתפות בפורום מגיעות מתחומי הסייבר, הייטק, חקלאות, פרמה, תעשיות ותחומי טכנולוגיה נוספים.

ראש הממשלה ורעייתו יבקרו בבית הכנסת Dohany בבודפשט יחד עם ראש ממשלת הונגריה, וייפגשו עם ראשי הקהילה היהודית.

זהו ביקור רשמי ראשון של ראש ממשלה ישראלי מכהן בהונגריה מאז חידוש היחסים עם המדינה.