מצהוב לאדום: יוגב אוחיון בראיון

בראיון ראשון מאז עשה את המעבר החד, מספר אוחיון על המניעים, על הסגל ועל הצפוי לקרות. "אין שחקן שלא חולם לשחק בארנה"

נרי וייס , כ"ג בתמוז תשע"ז

אוחיון. שוב אדום
אוחיון. שוב אדום
צילום: באדיבות האתר הרשמי של המועדון

לא הרבה שחקנים עברו ישירות מהפועל ירושלים למכבי ת"א. מעטים אפילו יותר עשו את המעבר ההפוך - ממכבי למדים האדומים. יוגב אוחיון, מי שהיה כבר בהפועל ירושלים, עבר למכבי וחזר שוב, אולי עשה תקדים היסטורי.

בראיון ראשון מאז חתם בשורות המועדון האדום מהבירה, לאתר הרשמי של המועדון סיפר היום (שני) אוחיון על הסיבות שהביאו אותו לעבור לשחק במפעל היורוקאפ השני ביוקרתו וחשיבותו בכדורסל האירופי, על הסגל העמוס בעמדה שלו ועל העתיד לקרות.

הראיון נערך יממה בלבד לפני תחילת קמפיין אליפות אירופה שבו ייקח חלק אוחיון כשישחק במדי נבחרת ישראל שגם תארח את הבית המקדים בטורניר היוקרתי. "מחר מתחילים קמפיין של נבחרת והיה לי חשוב לשים את כל הדברים על השולחן, כדי שאוכל לצאת לדרך ולהתרכז במשימה של הנבחרת.

לדברי אוחיון, הסיבה שהביאה אותו לעזוב את הצהובים מת"א הייתה ההצעה של האדומים מהבירה. "אחרי שש שנים נפלאות במכבי, קיבלתי הצעה מאוד קוסמת ומכובדת מהפרויקט של אורי. אני מאוד מעריך מה שעושים פה, כל החזון, כל הבניה, הארנה, אין שחקן שלא חולם לשחק באולם מלא עם קהל תומך ובתור יריב, כשאני הגעתי לשם, תמיד נהניתי מהאווירה וממה שנבנה במקום הזה".

כאמור, עבור אוחיון מדובר בקדנציה שניה במדים האדומים של הקבוצה מהבירה. "עברתי דרך ארוכה מאז, יותר מהכל התבגרתי, עיצבתי את האופי שלי כשחקן בוגר יותר. מבחינה מקצועית אני יכול לתרום קצת יותר משיכולתי לפני שש שנים", אמר אוחיון.

שבועיים בקבוצה הספיקו לאוחיון להבין לאן הדברים הולכים. "ברמה הקבוצתית, לפי הראיה מהצד, במועדון הזה שואפים להגיע לכל גמר ומשם הדרך פתוחה. המסורת שנבנית כאן היא של לקיחת תארים, זה דבר שמאוד קסם לי במקום בו אני נמצא בקריירה. ברמה האישית - מה שיבקשו ממני לעשות, אעשה. אני בשלב בקריירה שחשובים לי מאוד התארים, פחות המדד האישי".

על הסגל העמוס בגארדים אמר אוחיון שיהיה בכיר המשתכרים הישראלים בקבוצה, כי "במהלך הקריירה שיחקתי בקבוצות עם ריבוי גארדים. מבחינתי אני אשתלב עם כולם, אין לי ספק בכך, בייחוד בעונה ארוכה כמו שצפויה לנו. נצטרך את כולם בכל רגע נתון. אני מבטיח שאני שחקן קבוצתי, ולא תהיה לי בעיה עם אף אחד ולאף אחד לא תהיה בעיה איתי. כולנו נהיה צוות נהדר ביחד. דיברת עם יותם וליאור לפני שחתמתי. הם סיפרו לי רק דברים טובים על המקום, שזה מקום אחר, אווירה מאוד טובה, חבר'ה מאוד טובים, ואני נרגש".


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il