לימודי 'זהירות בדרכים' החל מהגן

מנכ"ל משרד החינוך הציג את התכנית ללימודי תעבורה וזהירות בדרכים שתחל כבר מגני הילדים והלאה לכיסוי מלא של חינוך תעבורתי בבתי הספר

חיים לב , כ"ד בתמוז תשע"ז

שמואל אבואב
שמואל אבואב
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90


ועדת המשנה לבטיחות בדרכים קיימה (ב') דיון המשך בנושא החינוך לזהירות בדרכים ודנה בחיזוק החינוך התעבורתי בגני הילדים ובתי הספר ובפעולות משרד החינוך למנוע פגיעה בילדים ובני נוער בחופשת הקיץ.

יו"ר הועדה ח"כ יעקב אשר (יהדות התורה) פתח את הדיון ואמר כי מתחילת השנה נהרגו בכבישים 210 בני אדם, לעומת 203 בתקופה המקבילה אשתקד. "זהו מצב שאסור להשלים איתו ועלינו להמשיך להילחם בקטל בדרכים", אמר.

עוד אמר כי מינויו של שמואל אבוהב למנכ"ל משרד החינוך יסייע רבות גם במניעת תאונות דרכים. "מדובר באדם שהיה מנכ"ל עמותת אור ירוק, עמותה שיש לה תפקיד חשוב במניעת תאונות הדרכים. זהו הדבר הכי טוב שיכול לקרות לחינוך התעבורתי שלמשרד החינוך מתמנה מנכ"ל שמגיע מתחום הזהירות בדרכים והנושא כה חשוב לו".

מנכ"ל משרד החינוך אבוהב הציג את תכנית משרד החינוך להרחיב את תשתית החינוך התעבורתי והחינוך לזהירות בדרכים בבתי הספר. "כבר בגני הילדים יקבלו הילדים תובנות וכללי זהירות. בכיתות א' התכנית להגיע לכיסוי מלא של חינוך תעבורתי כבר בשנה"ל הקרובה, ובכיתות ה' כיסוי מלא תוך שנתיים". הוא הוסיף כי מדובר במערך שלוקח זמן, שכן יש לערוך תכני לימוד ולגייס מורים המתאימים להוראת זהירות בדרכים.

יו"ר הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, גיורא רום, ציין במהלך הדיון כי משרד האוצר הקצה 18 מיליון שקל לנושא החינוך התעבורתי והוסיף כי הרשות תדאג להעברת התקצוב ותכני הלימוד ייערכו יחד עם משרד החינוך.