מייק פנס:
אני מבטיח - השגרירות תועבר לירושלים

סגן נשיא ארה"ב התייחס לסוגיית מעבר השגרירות בנאום בפני כנס "נוצרים למען ישראל", והבהיר: ״ממשל טראמפ יתמוך תמיד במדינת ישראל״.

אלעד בנארי , כ"ד בתמוז תשע"ז

מייק פנס
מייק פנס
צילום: רויטרס

סגן נשיא ארה"ב, מייק פנס, הבטיח אתמול (שני) כי ממשלו של הנשיא דונלד טראמפ יעמוד תמיד לצד ישראל.

"רק בחודש שעבר, הנשיא טראמפ ערך ביקור היסטורי בישראל - אחת המדינות הראשונות שבהן ביקר הנשיא שלנו", אמר פנס בנאום בפני כינוס של ארגון CUFI - "נוצרים מאוחדים למען ישראל" שנערך בוושינגטון.

"כשעמדנו בירושלים, בעיר העתיקה והקדושה, הכריז הנשיא שלנו כך שכל העולם ישמע, כי הוא וכל הממשל שלנו יהיו תמיד עם ישראל", הוסיף פנס.

"הנשיא טראמפ ואני עומדים לצד ישראל מאותה סיבה שכל אמריקאי אוהב חופש עומד לצד ישראל. כי המטרה שלה היא המטרה שלנו, הערכים שלה הם הערכים שלנו, המאבק שלה הוא המאבק שלנו", הדגיש סגן הנשיא.

"אני מבטיח לכם שיום יבוא והנשיא דונלד טראמפ יעביר את שגרירות ארה"ב מתל אביב לירושלים, לא מדובר רק באפשרות", הוא הבטיח.

פנס התייחס גם לכוונות הגרעיניות של איראן, ואמר "תחת הנשיא טראמפ, אמריקה תמשיך לעמוד איתן מול המדינה המובילה במתן חסות לטרור. הנשיא טראמפ נותן תשומת לב לנושא האירני. אמריקה לא תסבול עוד את מאמציה של איראן לערער את היציבות באזור ולסכן את ביטחונה של ישראל".

"אני רוצה להיות ברור בנקודה הזו: תחת הנשיא דונלד טראמפ, ארצות הברית של אמריקה לא תאפשר לאיראן לפתח נשק גרעיני שימושי. זו הבטחתנו החגיגית לעם האמריקני, לעם ישראל ולעולם", הכריז פנס.