"הסרת המגנומטרים - שמועות שקריות"

השרה מירי רגב מגיבה לפרסומים לפיהם ראש הממשלה שוקל את ביטול אמצעי הבידוק שהוצבו בהר הבית. מחלוקת בין השב"כ למשטרה בדבר נחיצותם.

ניצן קידר , כ"ה בתמוז תשע"ז

מגנומטרים בכניסה להר הבית
מגנומטרים בכניסה להר הבית
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

השרה מירי רגב מגיבה לפרסומים לפיהם ראש הממשלה שוקל באופן רציני לבטל את אמצעי הבידוק שהוכנסו להר הבית, בעקבות הפיגוע בשבוע שעבר בו נרצחו שני שוטרים.

"השמועות על שינוי בעמדתו של ראש הממשלה על הסרת המגנומטרים בכניסה להר הבית, הן שקריות ומגמתיות. המגנומטר הוצב כדי לשמור על קדושת החיים, מול כאלו שבחרו לקדש את המוות ולנצל מקום קדוש להסתה ורצח", כתבה רגב בעמוד הפייסבוק שלה.

היא הוסיפה כי "ההחלטה הזו של ראש הממשלה היא צעד חיוני ואני בטוחה שלא תשתנה. סידורי אבטחה אלו קיימים בכותל המערבי ובעשרות מקומות בעולם כולל המסגד הגדול במכה. הר הבית לא ולא יהיה מערב פרוע, מי שיש לו מה להסתיר בבגדיו, צריך להיעצר ובוודאי להתפלל בחוץ".

גם בלשכת ראש הממשלה דחו את הפרסומים לפיהם הוא מקיים התייעצויות האם לבטל הצבת המגנומטרים בהר הבית.

"הייתה התייעצות ביטחונית טלפונית. גורמי הביטחון הציגו את המצב ואת עמדתם. להציג את הדברים כאילו ראש הממשלה מקיים התייעצויות לביטול המגנו, זה עיוות של המציאות", אמרו בלשכה.

בערוץ 2 דווח כי במערכת הביטחון שוררת מחלוקת באשר לנחיצות המגנומטרים שהוצבו בכניסה להר, ועוררו את זעמם של אנשי הוואקף שלא נכנסים מאז יום ראשון להר הבית בגלל הבידוק - ומנסים לעורר מחאה ערבית בינלאומית.

על פי הדיווח, בשב"כ טוענים שאמצעי הבידוק החדשים מיותרים - ובמשטרה גורסים כי הם משמעותיים ויסייעו במניעת טרור.