הרב דרוקמן:
זועק מנהמת ליבי - לא להיכנע לטרור

ראש ישיבת אור עציון קורא לראש הממשלה לא להיכנע ללחצים, "אם היו מגנומטרים שני השוטרים לא היו נהרגים".

בני טוקר , כ"ו בתמוז תשע"ז

הרב חיים דרוקמן
הרב חיים דרוקמן
צילום: ערוץ 7

הרב חיים דרוקמן, ראש ישיבת אור עציון וראש מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא, קורא בערוץ 7 לראש הממשלה שלא להיכנע ללחצים ולהשאיר את המגנומטרים בהר הבית.

"אני ממש זועק מנהמת ליבי לא להיכנע לטרור הערבי בשום פנים ואופן, מדובר כאן בעניין שהוא נטו ביטחון. המגנומטרים נמצאים בכל מקום, בכותל המערבי, במערת המכפלה והם נמצאים שם בגלל הטרור הערבי. כולנו חייבים להשתמש בהם כדי ששום אדם לא יפגע והם צריכים להיות גם בהר הבית. כבר נפגעו שוטרים כתוצאה מזה שלא היו מגנומטרים, חבל שהם לא הותקנו מקודם ושני השוטרים לא היו נהרגים".

לדבריו הכניעה לטרור היא פגיעה בריבונותנו, "כל מעודדי הטרור רוצים להראות שאנחנו נכנעים ושהם שולטים בנו. אבל אנחנו מדינה ריבונית והר הבית בידינו וירושלים בירתנו. אנחנו צריכים לדאוג לשלומו ובטחונו של כל אחד ואחת , בין שהוא יהודי ובין שהוא מעם אחר, ומצווה להשתמש במגנומטרים ואלה שרוצים להכניע אותנו הם צריכים להיכנע ולקבל את הדבר ההגיוני הזה".

הרב דרוקמן אומר לערוץ 7 שההחלטה שלא לסגור את הפנימייה הצבאית הביאה לתנופת רישום אדירה לשנה הבאה, "זה לא יאומן זה עבר מפה לאוזן שהפנימיה הצבאית ממשיכה ויש רישום יותר מבשנים עברו, ואני מברך על ההחלטה שמנעה עוול. עדיין לא עשינו את כל המיונים המתאימים שבוחרים את אלה שמתאימים להיות מפקדים בצה"ל, לא כל אחד מתאים, אבל ברוך ה' יש הרבה נרשמים".