עו"ד שפטל לערוץ 7:
נתניהו נקי מרבב, יעלון גוויה פוליטית

הפרקליט הבכיר יורם שפטל: גם אם יהיו 150 עדי מדינה נתניהו יישאר נקי. מנדלבליט הורה על חקירה בפרשת הסיגרים כי חשש מלחץ תקשורתי.

אלירן אהרון , כ"ו בתמוז תשע"ז

יורם שפטל
יורם שפטל
צילום: פלאש 90

עורך הדין יורם שפטל משוכנע בחפותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו ודוחה בתוקף את הדיווחים שנשמעים בוקר וערב על ידי עיתונאי השמאל.

בראיון לערוץ 7 אומר שפטל כי ''ראש הממשלה לא עשה פסיק של דבר לא תקין, לא רק פלילית אלא גם ציבורית. עבד לפי כל הנהלים וההמלצות''.

הוא תוקף את היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, על החלטתו לחקור את נתניהו בפרשת המתנות. ''העסק הוא עד כדי כך נקי שהיועץ המשפטי לממשלה מנהל נגדו חקירה פלילית שערורייתית בפרשת הסיגרים והוויסקי, האם יש תקדים בעולם המודרני ב-200 השנים האחרונות שמי שממונה על אכיפת החוק העז בחוצפתו לעלות על הדעת לחקור ראש ממשלה בעניין כזה?".

''מראש ידוע שהוויסקי והסיגרים היו מגיעים לראש הממשלה על ידי אותו מקור גם לפני שהוא נעשה ראש הממשלה, וגם כשלא היה לו כל תפקיד ציבורי כלשהו''.

כשנשאל האם מישהו עושה לנתניהו ''סיכול ממוקד'', השיב עו"ד שפטל כי מנדלבליט הוא משפטן מוערך והחליט לחקור את נתניהו כדי לשפר את סיכוייו להתמנות לשופט בבית המשפט העליון.

שפטל אומר כי מנדלבליט הוא ''משפטן ממדרגה ראשונה, הוא איש לאומי ממדרגה ראשונה והוא חובש כיפה, והוא חושש ששלושת המרכיבים הללו יחסמו את דרכו לבית המשפט העליון בבוא העת''.

''כמו שרובינשטיין, איש לאומי מובהק וחובש כיפה חשש שההתנהלות שלו על פי השקפת עולמו תמנע את בחירתו לבית המשפט העליון, כך חושש מנדלבליט מלחץ תקשורתי שיופעל נגד מינויו לעליון בבוא העת, אם הוא אפילו לא יורה על חקירה, בידיעה ברורה שאין לה שום מקום, אבל יורה על חקירה בפרשת מגוחכת ואינפנטילית כמו פרשת הסיגרים והוויסקי. זאת הסיבה שהחקירה הזאת מתנהלת נגד נתניהו''.

עו"ד שפטל מזכיר כי ראש הממשלה לא קשור לפרשת הצוללות ולפרשת בזק. ''נתניהו בכל ענייני הצוללות ובזק נקי מרבב, וגם אם יהיו 150 עדי מדינה הוא יישאר נקי מרבב. כל מה שמיקי גנור הולך להגיד אם הוא יהיה עד מדינה, לא מגרד אפילו בשום צורה שהיא את נתניהו.

''אפשר לראות את זה על הפרצוף של אמנון אברמוביץ'. כשהוא סיפר שיש עד מדינה בפרשה ראית את התסכול על פניו כי הוא ידע היטב שמגנור לא ייצא דבר נגד ראש הממשלה'', סיפר.

עו"ד שפטל תקף בחריפות את שר הביטחון לשעבר משה יעלון שיצא נגד ראש הממשלה בראיונות לתקשורת הזרה. "מאז שיעלון נזרק מן הממשלה, כל צעד שהוא עשה קירב אותו למעמד של גוויה פוליטית, למשל הראיון לרשת הטלוויזיה האנטישמיות ביותר במערב - CNN, כל מה שנאמר בו נגד נתניהו נובע מתסכול אדיר של אדם שיודע שהוא הפך את עצמו במו ידיו לגוויה פוליטית''.

שפטל מזכיר כי יעלון העניק גיבוי לאלוף יאיר גולן לאחר נאום יום השואה. ''בעזות מצח ובחוצפה (יעלון) התייצב מיד ממול קצין שזיהם את מדי צה''ל, והשווה את מדינת ישראל לגרמניה הנאצית של שנות השלושים, אוי לבושה ואוי לחרפה''.

"כל מי שהגן על דברי הבלע הבזויים של הקצין שזיהם את המדים ואת הדרגות שלו, כאילו אמר את זה בעצמו'', סיכם עו"ד שפטל.