השר אקוניס:
הטבח הברברי לא קשור למגנומטרים

השר אקוניס תוקף גורמים באופוזיציה שרמזו לקשר בין ההסלמה הביטחונית ובין חקירות נתניהו, "השיקול היחידי - ביטחון אזרחי ישראל".

חזקי ברוך , כ"ט בתמוז תשע"ז

אופיר אקוניס
אופיר אקוניס
צילום: חזקי ברוך

השר אופיר אקוניס התייחס בפתח ישיבת הממשלה לפיגוע האכזרי בישוב נווה צוף בבנימין.

אקוניס אמר כי "הטבח הברברי והקאניבאלי שהתרחש בחלמיש אינו קשר למגנומטור כזה או אחר. הכל זה תירוץ לפראות הפלסטינית. הניסיונות לקשר את האלימות הערבית למגנומטור הם חלק מהשקרים של הערבים ושל ההנגה הערבית".

ראש הממשלה בנימין נתניהו פתח הבוקר (ראשון) את ישיבת הממשלה השבועית בהתייחסות לטבח, "חברי הממשלה ואני משתתפים באבלה הכבד של משפחת סלומון. יוסף, חיה ואלעד נרצחו בידי חיית אדם מוסתת בשנאת יהודים", פתח נתניהו.

לדבריו, "כוחות הביטחון פועלים ככל שנדרש בשטח, כל העת. ביתו של המחבל השפל ייהרס בהקדם האפשרי. אנחנו פועלים גם נגד גורמי ההסתה שהסיתו למעשי רצח".

"מאז תחילת האירועים קיימתי סדרה של מפגשים והערכות מצב עם כל גורמי הביטחון כולל הגורמים בשטח. אנחנו מקבלים מהם תמונת מצב עדכנית וגם המלצות לפעולה ואנחנו מחליטים בהתאם. אנחנו מנהלים את זה בקור רוח, בנחישות ובאחריות – וכך נמשיך לעשות כדי לשמור על הביטחון", הדגיש נתניהו.

ראש הממשלה הוסיף, "הממשלה תציין היום את יום פטירתו של זאב ז'בוטינסקי, אחד מאבות הציונות. הממשלה תקבל החלטה חשובה בנושא שימור מורשתו – שאחד מעקרונותיה כידוע – הוא קיר הברזל".

מוקדם יותר השתתף ראש הממשלה נתניהו בישיבת שרי הליכוד שהתכנסה כמו בכל יום ראשון לפני ישיבת הממשלה.

"מאז תחילת האירועים קיימתי סדרה של מפגשים והערכות מצב עם כל גורמי הביטחון, כולל הגורמים בשטח", פתח נתניהו ואמר לשרי הליכוד.

ראש הממשלה הוסיף וציין, "אנחנו מקבלים תמונת מצב עדכנית וגם המלצות לפעולה ואנחנו פועלים בהתאם".

"אנחנו מנהלים את זה בקור רוח, בנחישות ובאחריות - וכך נמשיך לעשות כדי לשמור על הביטחון", אמר נתניהו ופנה לשרים, "אני מצפה גם מכם לנהוג באחריות המתבקשת".

נציין כי היום בשעות הערב צפוי להתכנס הקבינט המדיני-בטחוני לישיבה נוספת, במהלכה תתקבלנה ההחלטות בנוגע להמשך ההתנהלות בהר הבית.