ח"כ חזן דורש: להשעות את אחמד טיבי

ח"כ אורן חזן דורש להשעות את ח"כ טיבי מתפקיד סגן יו"ר הכנסת, לאחר שנראה ''משלהב ציבור ערבי שצבא על הפתחים בעיר העתיקה''.

חזקי ברוך , כ"ט בתמוז תשע"ז

אורן חזן
אורן חזן
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

ח"כ אורן חזן (הליכוד) דורש להשעות את ח"כ אחמד טיבי (הרשימה המשותפת) מתפקיד סגן יו"ר הכנסת, בגין "הסתה לאלימות וקריאה לטרור".

במכתב ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין כתב חזן כי ''אחמד טיבי, המשמש אחד מסגניך, במשך שנים מנסה להלך על החבל הדק שבין התנהלות פרלמנטרית כביכול לגיטימית לבין פעילות בלתי חוקית של הסתה לאלימות וקריאה לטרור.

''הליכה לוליינית זו היא זו שאפשרה לו עד היום להיתפס לפחות על ידי חלק מהציבור כחבר כנסת מן המניין וליהנות מכבוד ויקר הכרוכים בתפקיד, ובכלל זה כהונה כסגן יו"ר הכנסת'', הוסיף חזן.

הוא סיפר כי ביום שישי האחרון ''נתפס חה"כ טיבי בעדשת המצלמה כאשר הוא משלהב ציבור ערבי שצבא על הפתחים בעיר העתיקה בירושלים, תוך שהוא קורא לעברו 'ירושלים היא ערבית, מוסלמית, פלשתינית, וכך גם אל-אקצא, כך היה וכך יהיה', כאשר הקהל מחזיק אחריו בקריאה זהה בתוספת קריאות 'אללה הוא אכבר' ו'ברוח ובדם נפדה את אל אקצא'".

לדברי ח"כ חזן, גם הפרשנות המקלה ביותר עם ח"כ טיבי לא תוכל להימנע מלהודות כי היה בכך משום שלהוב יצרים בעל פוטנציאל גדול להובלה להתלקחות אלימה, ''וייתכן שהוא אף אכן הביא לכך בפועל, על רקע האווירה המתוחה והרגישה ששררה בעיר באותו היום.

''פעולה שכזו הנעשית על ידי חבר כנסת – מעבר לסוגיית מידת הפליליות שיש בה – מבזה את כבוד הכנסת, על אחת כמה וכמה כאשר היא נעשית על ידי סגן יו"ר הכנסת. מכיוון שאני מודע לעד כמה כבוד הכנסת חשוב לאדוני, אבקשך להשעות מידית את חה"כ טיבי מתפקיד סגן יו"ר הכנסת ולמנוע ממנו את האפשרות לשבת על כיסא יו"ר הכנסת ולנהל ממנו דיונים במליאה תוך כדי ביזוי כבוד המוסד היקר לכולנו''.