יוסי דגן:
נקעה נפשנו מספינים ותירוצים

ראש מועצת שומרון במתקפה חריפה על השרים העוסקים ב"ספינים ומכבסת מילים" במקום לפגוע במוטיבציה לטרור על ידי תנופת בניה ביו"ש.

אלירן אהרון , א' באב תשע"ז

יוסי דגן
יוסי דגן
צילום: אלירן אהרון

ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, יוצא הבוקר (שני) במתקפה חריפה נגד הממשלה ושריה בעקבות הטבח בנווה צוף.

"אנחנו עדים לספינים ומכבסת מילים. מוסלמים רוצחים, היהודים נרצחים, הפוליטיקאים שולחים טוקבקים ואני אומר לממשלה: די עם הספינים ועם התירוצים, נקעה נפשנו מסיפורים כמו למשל 'עונש מוות למחבלים'", אמר דגן.

לדבריו, "כולנו יודעים שלא יוציאו אותו להורג והוא יקבל משכורת מהרשות ואחר כך ישחרו אותו בעסקה הזויה כמו שכבר נעשה בעבר".

"אנחנו כראשי רשויות רצים אחרי פיגוע כזה להתחנן למרכיבי ביטחון. 'תנו מצלמות כי הצבא דורש', 'תנו כמה יחידות דיור', אבל זו תגובה ציונית הולמת? להציב מגנומטרים? לדרוש מאבו מאזן גינוי? זו תשובה ציונית הולמת?", תוהה דגן.

"אני אומר לחבריי השרים: 'האחריות עליכם'. אנחנו מאוכזבים, נמאס לנו מתירוצים. אחרי טבח כזה ברברי היה צריך להכריז על הקמת יישוב לזכרם של שלושת הנרצחים. אחרי טבח כזה היה צריך להכריז על 30,000 יחידות דיור חדשות, עשר, עשרים אלף על כל נרצח", קובע דגן.

דגן מוסיף וטוען, "יש מוטיבציה לטרור והמוטיבציה היא לגרש אותנו מהארץ וזה לא משנה אם אנחנו בשומרון או בבנימין או בירושלים. לכן התגובה הזו של עוד 'מרפסת', עוד פעם ועוד פעם, נמאסה עלינו. הפתרון הוא מכה ניצחת של צה"ל לרשות הפלסטינית בלי מגנומטרים. התשובה הציונית היא עוד בניית יישובים - זה יזעזע אותם".

"נמאס לנו ולי לראות מעשה טבח כאלה. נמאס לנו לראות יתומים, לראות משפחות נהרסות ולשמוע תירוצים וגמגומים ממוחזרים", אומר דגן, "אני קורא לממשלה להתעשת. הציבור יגבה אתכם, הוא בחר בכם לא כדי לדבר ימין ולעשות שמאל. יש לכם הזדמנות לשנות את המשוואה - הכדור בידיים שלכם".