גורם מדיני:
המשבר עם ירדן לקראת פתרון

בכיר במערכת הביטחון שיצא לממלכה לקיים שיחות על רגיעה ועל שחרור אנשי השגרירות שב לישראל ועידכן את ראש הממשלה.

ניצן קידר , א' באב תשע"ז

לקראת ישיבת הקבינט
לקראת ישיבת הקבינט
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

גורם מדיני אומר לערוץ 7 הערב (שני) כי בשני הצדדים יש רצון לסיים את המתיחות בנוגע לפיגוע הדקירה במתחם השגרירות בעמאן וכן בנושא הר הבית.

בכיר במערכת הביטחון שנשלח על ידי ראש הממשלה היום לשיחות קדחתניות בעמאן, שב לישראל ומשתתף בהתייעצויות שמקיים ראש הממשלה לקראת ישיבת הקבינט המדיני בטחוני, שתיערך בהמשך הערב.

הבכיר נשלח בין היתר, כדי לבצע תחקיר של האירוע מן הצד הישראלי - שישראל ככל הנראה תשתף אותו עם ירדן, במקום לאפשר חקירה של איש השגרירות.

בעוד משפחתו של המחבל שביצע את הדקירה נגד איש אבטחה בכיר בשגרירות הישראלית בעמאן ונוטרל, מנסה להלהיט ככל הניתן את הרוחות, גורמים דיפלומטיים בממלכה ההאשמית דווקא מנסים להרגיע את הרוחות.

"אין שום עניין לייצר הסלמה דיפלומטית. אנחנו מעוניינים להגיע להסכמות, תוך כיבוד כל ההסכמים הבינלאומיים ושמירת חסינותו של איש השגרירות", אמר גורם ירדני בכיר לסוכנות הידיעות הצרפתית.

במערכת המדינית בישראל מעריכים כי הרוחות בירדן ירגעו, שכן הקבינט מתכוון להצביע על ההחלטה להסיר את גלאי המתכות משערי הר הבית ובמקומן להציב חלופות טכנולוגיות אחרות - המתואמות עם הירדנים. מרבית השרים תומכים במהלך הזה.טוען....