"אסור להסיר את המגנומטרים לפי ההלכה"

ארגון הרמב"ם היומי פרסם את הקריאה וטען כי "על פי ההלכה הדבר יראה חולשה בפני האויבים".

ערוץ 7 , א' באב תשע"ז

מגנומטרים בכניסה להר הבית
מגנומטרים בכניסה להר הבית
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

ארגון "הרמב"ם היומי" מוציא קריאה נחרצת בדבר האיסור להסיר את המגנומטרים משערי הכניסה להר הבית ע"פ ההלכה וזאת כדי לא להראות חולשה בפני האויבים.

במאמר החריף נכתב כי "בעקבות הרצח הנורא בשבת האחרונה בישוב נווה צוף, עלו בערוצי התקשורת קולות הססניים, כאלו שאף קשרו סיבתית בין הצבת המגנומטרים לבין הרצח. הססנות זו שלעתים נדמה שיש בה מן ההאשמה העצמית, נשמעה אף קודם לרצח בספקות ובבחינת החלופות להצבת המגנומטרים. קולות אלו משקפים את חסרונה של מידת הגבורה בעמידה על האמת והצדק".

בהמשך המאמר מוסבר על דרכו הייחודית של הרמב"ם להגיע לדרך האמצע כדי לשוב אל הגבורה השקולה, יש לנטות מעט אל הסכנה, "לקחת סיכונים" מעט מעבר לרגיל. "אך יש הבדל מאיזה קצה שבים אל האמצע: ונחייב את רך הלבב במסירה לסכנות, יותר ממה שנחייב המוסר עצמו לסכנות ברך הלבב. כלומר, לתקן את הגבורה הלא שקולה, קל יותר מאשר לנוע על הציר מן הפחד אל הגבורה. לשם כך יש להעלות את המינון של הסיכון מעט יותר, על מנת שבסופו של דבר נגיע לממוצע".

ברמב"ם היומי מזכירים כי "הרמב"ם בספרו העיקרי 'הי"ד החזקה' שופך אור על כל התורה כולה, על כל ההנהגות של כל יהודי הן בהלכות יום-יומיות והן בהלכות ציבור הקשורות לכלל ישראל בד בבד עם הלכות התלויות בבניין בית המקדש. הלומד על הסדר את הי"ד החזקה בהשקעה של רבע שעה ביום תוך פחות מ-3 שנים מסיים ומקיף את כל התורה כולה. כחלק מההבנה שהתורה מקיפה את כל תחומי החיים ובפרט הרמב"ם אנו שמחים להציג עוד דף עמדה תורני-הלכתי ממבט ערכי על הנושאים האקטואליים הבוערים".