הרב יעקב אריאל:
"צבא צריך להיות על טהרת הגברים"

רבה של רמת גן לערוץ 7: "טייסת חותמת על כך שהיא לא תלד עשר שנים, מה ההיגיון בדבר הזה? זו כפייה אנטי נשית, אנטי פמיניסטית".

אלירן אהרון , ב' באב תשע"ז

הרב אריאל
הרב אריאל
צילום: אלירן אהרון

"צבא צריך להיות על טהרת הגברים"

רבה של העיר רמת גן הרב יעקב אריאל מביע התנגדות נחרצת לגיוס נשים לצה''ל וקורא לרבנות הראשית ''להרחיב את כנפיה'' כך שרבנים מסוימים יקבל הסמכה לגייר בנוסף ובמקביל למערך הגיור הממלכתי.

בראיון לערוץ 7 במהלך כנס ''ציון וירושלים'' אמר הרב אריאל כי ''יש דברים שבהם צריך לעשות סדר אחרת זה פותח פתח ופורץ פרצה לכל 'רביי', זו סכנה. לכן אפשר להתווכח על דברים אבל הכל מבפנים, אי אפשר לתקוף את הרבנות מבחוץ כי זה אסון.

"בנוגע לגיור הרבנות צריכה להרחיב את כנפיה אבל בזהירות, לא שכל רב עיר יגייר. יש היום בירוקרטיה של גרים שאינם תושבי הארץ שהמערכות הרשמיות לא יכולות לקבל אותם, ויש מערכות מקבילות אורתודוקסיות למהדרין כמו הרב רוזן והרב קרליץ שמקבלים גרים מעבר לפרוצדורה הבירוקרטית.

''הרבנות צריכה להכיר בהם, צריך למצוא דרך חכמה שהרבנות תחלק את הסמכות לגייר - לחלק כן ולחלק לא, אי אפשר שכל אחד יעשה לפי מה שלבו חפץ", מדגיש הרב אריאל.

בנוגע לגיוס נשים לצה''ל טוען רבה של רמת גן כי טייסות מתחייבות לא ללדת במשך עשר שנים. ''טייסת חותמת על כך שהיא לא תלד עשר שנים, מה ההיגיון בדבר הזה? זו כפייה אנטי נשית, אנטי פמיניסטית. יש גבולות".

לדברי הרב אריאל, ''יש מקצועות שבהם נשים פחות טובות כמו שבכדורגל יש גברים לחוד ונשים לחוד גם בצבא, צבא צריך להיות רק על טהרת הגברים.

"אם צריכים נשים במודיעין - שיפתחו את המודיעין לשירות לאומי, למה צריך מסגרת צבאית בכפייה? למה שתהיינה תחת מפקד שיעשה מה שיעשה איתן? אנחנו נגד גיוס בנות, הן צריכות לשרת את המדינה בדרך אזרחית ולא בדרך צבאית", מדגיש הרב.