כחלון נועד עם שר האוצר האמריקני

שר האוצר, נפגש עם מקבילו סטיבן מנוצ'ין במסגרת ביקור רשמי ראשון בוושינגטון. "ישראל תתאים את עצמה להשפעות רפורמת המיסוי בארה"ב"

ניצן קידר , ב' באב תשע"ז

כחלון עם שר האוצר האמריקני
כחלון עם שר האוצר האמריקני
צילום: דוברות השר

שר האוצר, משה כחלון נפגש עם עמיתו האמריקני, שר האוצר של ארצות הברית סטיבן מנוצ'ין. הפגישה התקיימה במסגרת ביקורו הרשמי הראשון של כחלון בוושינגטון.

במהלך הביקור הדגיש שר האוצר כחלון בפני עמיתו האמריקני את הצורך בהידוק שיתוף הפעולה בין המדינות בכל המישורים דווקא בימים אלו - וביקש ממנו את תמיכתה של ארצות הברית בהפעלת לחץ על הרשות הפלסטינית במלחמה בהלבנת הון ומימון טרור.

בתגובה אמר שר האוצר האמריקני כי הנושא ייבדק בחיוב והדגיש בפני כחלון כי כעת יש בארצות הברית ממשל אוהד כלפי ישראל.

כחלון ומנוצ'ין שוחחו על רפורמת המס האמריקאית ועל הקיצוץ הצפוי במס החברות בארה"ב. בנוסף, דנו השניים ברפורמת המיסוי שהוביל כחלון בהיי-טק הישראלי ועל המשך השגשוג של מרכזי מחקר ופיתוח אמריקניים בישראל.

במהלך הפגישה אמר שר האוצר כחלון, "הכלכלה הישראלית קשורה קשר עמוק לכלכלה האמריקנית. אנחנו עוקבים מקרוב אחרי רפורמת המס הצפויה בארה"ב ועל השפעתה על הכלכלה הישראלית ובמידת הצורך נדע לעשות את ההתאמות הנדרשות. הברית בין ישראל לארה"ב היא ברית אמיצה שאיננה ניתנת לניתוק, נמשיך לקדם יחד יוזמות לשיתוף פעולה כלכלי בתחומים חדשים באופן שיחזק את שתי הכלכלות".

בפגישה סוכם כי שתי המדינות יקימו צוות מו"מ לבחינת המשמעויות הכלכליות של שדרוג האמנה הבילטרלית למניעת כפל מס.

התיקון צפוי להסדיר את שיעורי הניכוי במקור וזכויות המיסוי של משקיעים בשתי המדינות, להסיר חסמי השקעה ולשפר את סביבת ההשקעות בישראל.

כחלון ומנוצ'ין קבעו להיפגש בשנית בישראל בחודש ספטמבר. במסגרת הביקור נפגש השר כחלון בבית הלבן גם עם חבר הקבינט מיק מולבאני, המגיש את תקציב המדינה השנתי מטעם נשיא ארה"ב.

בשיחה סיפר מולבאני על הצעדים שנוקט ממשל טראמפ להפחתת הרגולציה במטרה לשפר את הצמיחה והפריון בארה"ב. לבקשת השר כחלון סיכמו הצדדים על הקמת צוות משותף בנושא.

בפגישות שהתנהלו ברוח טובה נכחו בין היתר מנכ"ל משרד האוצר, שי באב"ד ושגריר ישראל בארה"ב, רון דרמר.