אוסטריה
הורשע מוסלמי שקרא לרצוח יהודים

מוסלמי שהיגר לאוסטריה הסית לרצח יהודים ותיכנן לבצע פיגוע בירושלים.

ניסן צור , ב' באב תשע"ז

ארכיון
ארכיון
Reuters

חבר מושבעים אוסטרי הרשיע מהגר מוסלמי בן 27, שהואשם כי הסית לרצח יהודים ותיכנן לבצע פיגוע בירושלים.

בכתב האישום נגד המהגר, ששמו לא הותר לפרסום עקב החוק האוסטרי, נכתב כי האיש השתמש ברשתות החברתיות על מנת לקרוא לרצח יהודים בירושלים.

האיש בן ה-27 נולד בעזה, והשתייך לתנועת החמאס. הוא נעצר בשנה שעברה במרכז קליטה באוסטריה, כאשר לטענת התביעה יצר קשר עם שניים מחברי תנועת החמאס בעזה והורה להם לבצע פיגוע תופת בירושלים "במטרה להרוג כמה שיותר יהודים".

התביעה פירטה בכתב האישום כי האיש השתמש במילות קוד בהן "לזרוק תפוחים" כאשר הכוונה היתה להשלכת רימונים בירושלים. עדי תביעה שהיו במשפט העידו כי שמעו את האיש מתגאה בפני חבריו במרכז הקליטה האוסטרי על חברותו בתנועת החמאס, ואף מספר בגאווה כי ריצה תשע שנות מאסר בכלא הישראלי לאחר שביצע פעולות טרור בעבר.

המעצר של מבקש המקלט באוסטריה התאפשר לאחר שבחודש יוני שעבר, חודש לפני מעצרו באוסטריה, עצרו כוחות הביטחון הישראלים שני מחבלי חמאס שתיכננו לבצע פיגוע בירושלים.

השניים הודו בחקירתם כי קיבלו את ההוראות לביצוע הפיגוע ממבקש המקלט שהיגר לאוסטריה.

בנוסף, הוא הואשם כי פירסם פוסטים רבים ברשתות חברתיות בהם קרא לרצח יהודים. המוסלמי עצמו הכחיש במהלך המשפט את כל האישומים נגדו, ולאחר שחבר המושבעים הרשיע אותו והשופטים גזרו עליו עונש של מאסר עולם, הוא הורה לעורכי דינו להגיש ערעור על ההחלטה.