"בז למי שרוצח הוא גיבור האומה שלו"

ח"כ גליק בכנסת: "ציפיתי שכששלושה מוסלמים רוצחים בדם קר שני שוטרים, צפיתי שהמנהיגות המוסלמית תקום ותוקיע את זה".

חזקי ברוך , ב' באב תשע"ז

מאוכזב. גליק
מאוכזב. גליק
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ח"כ גליק: בז למי שרוצח הוא גיבור האומה שלו

ח"כ יהודה גליק (ליכוד) נשא אחר הצהריים (שלישי) נאום נרגש במליאת הכנסת בעקבות המצב הביטחוני והמדיני, בו פירט את אכזבתו מההנהגה המוסלמית בארץ.

"כאדם שמאמין באמת ובאמונה שאפשר לחיות בארץ הזו בשלום ובדו קיום חטפתי סטירת לחי מצלצלת בשבועיים האחרונים", אמר גליק, ציפיתי שכששלושה מוסלמים בשם האיסלאם יוצאים מאום אל פאחם ורוצחים בדם קר שני שוטרים, צפיתי שהמנהיגות המוסלמית תקום ותוקיע את זה".

"ציפיתי שכשאדם בן 19 בשם האיסלאם נכנס לבית ורוצח בדם וקר ושוחט שלושה אנשים, ציפיתי שהאסלאם יקום ויגנה את זה. יוקיע את זה", הוסיף גליק.

לדבריו, "אתמול במקום זה שמענו את איסמעיל הניה אומר 'הוא גיבור של האומה שלנו'. אני בז למי שחושב שרוצח הוא גיבור של האומה שלו".

"ביום ששי האחרון ראינו נציגים של הרשימה המשותפת מסתובבים בעיר העתיקה, בפרובוקציה, בהתססה, במקום לבוא ולקרוא לציבור: תכבדו, תביאו שלום למקום שאמור להיות מרכז עולמי לשלום, במקום זה חיממו את האווירה, התסיסו את האווירה", טען גליק.

"אני רציתי להאמין שאפשר לחיות פה בדו קיום, אני עדיין מאמין שאפשר. אני קורא לציבור המוסלמי בישראל: תבחרו מנהיגות מתונה, מנהיגות אחראית ולא מנהיגות שכל עניינה שסע, שכל עניינה לקרוא לאדם שהגן על עצמו רוצח", הוסיף גליק.

בסיום דבריו שלל גליק את הטענה לפיה ההתפרצות האלימה נגרמה בגלל הצבת גלאי המתכות סביב הר הבית, "השלושה בחורים למרבה הפלא שיצאו מאום אל פחם, היו כנראה נביאים גדולים, הם ידעו שראש הממשלה למחרת ישים מגנומטר, ולכן הם רצחו. הרי הם עשו את הרצח הזה לפני המגנומטר. תפסיקו לשקר! כולנו יודעים שאף אחד לא עשה את זה בשם המגנומטר אלא עשו את זה בשם תאוות הרצח, וכשהם עשו את זה בשם האיסלאם, הם חיללו את האיסלאם, תאמרו את זה או שאתם שותפים לענין".