נדיר: מאמר ב"ישראל היום" נגד נתניהו

העיתון "ישראל היום" פרסם היום (רביעי) בשערו ביקורת חסרת תקדים על מדיניותו של נתניהו בנוגע לאבטחת הר הבית.

ערוץ 7 , ג' באב תשע"ז

ישראל היום הבוקר
ישראל היום הבוקר
צילום מסך

העיתון "ישראל היום" שנחשב מאז הקמתו לעיתון תומך נתניהו פרסם היום לראשונה טור ביקורת חריף נגד ראש הממשלה.

הכותרת שניתנה לטורו של מתי טוכפלד היא "הסרת המגנומטרים: מפגן חוסר האונים של נתניהו".

"לא רק הרפיסות שבהסרת המגנומטרים. הבעיה החלה עוד קודם, בשפלות הרוח שליוותה את הצבתם. התגובה הישראלית לפיגוע שבו נרצחו שני שוטרים על הר הבית היתה כה אפסית ומבוהלת, עד כי לא היה כל ספק שכל תנועת התנגדות מצד הערבים ואנשי הוואקף תוביל לכניעה של מדינת ישראל שמ־1967 ועד היום מתנהלת על הר הבית כעלה נידף", כתב טוכפלד.

"נתניהו הוא לא ראש הממשלה הראשון שמוביל קו של חוסר אונים ישראלי אל מול הזרמים האיסלאמיים החזקים השולטים במקום הקדוש ליהודים ביד רמה. ראשי ממשלות קודמים עמדו קפואים נוכח איומים רפים מצד טורקיה, ירדן וסעודיה כאשר רק החלו לשפץ את גשר המוגרבים המט ליפול, או כאשר אנשי הוואקף עמלו במרץ בהוצאת שרידי מקדשנו בחפירות האינטנסיביות שערכו על ההר באין מפריע. היה זה אהוד אולמרט שנכנע לטורקים והעניק להם מעמד של משקיפי־על כאשר ישראל ביקשה לחזק את יסודות הגשר היחידי המוביל להר המשמש לכניסת יהודים.

אבל בניגוד לראשי ממשלה קודמים, הצעד שהוביל נתניהו שלשום בקבינט, הוא כזה המכוון באופן ישיר נגד הבסיס הפוליטי שלו".

בהמשף מביא טוכפלד את הסקר שפורסם אתמול בערוץ 2 לפיו 77% מכלל הציבור סבור שפירוק המגנומטרים הוא התקפלות, 67% אומרים שתפקודו של נתניהו בסיפור לא טוב, ו־68% סבורים כי ההחלטה המקורית להציב את המגנומטרים היתה דווקא החלטה נכונה.

את טורו הוא מסיים, "חז"ל הפליגו רבות על הצורך בשמירה על "גאון יעקב", כלומר זקיפות הקומה של עם ישראל, כתנאי להישרדות בקרב העמים חורשי רעתו. אתמול היא שוב נסדקה לעיני מצלמות האבטחה".