נתניהו לא צריך את "ישראל היום"

המומחה לתקשורת ד"ר ברוך לשם: "כמה שיגידו שהתקשורת עוינת, נתניהו מצליח בכל פעם לכבוש את האולפנים".

בני טוקר , ג' באב תשע"ז

''ישראל היום'' הבוקר
''ישראל היום'' הבוקר
צילום מסך

נתניהו לא צריך את ישראל היום

ד"ר ברוך לשם מהחוג לפוליטיקה ותקשורת במכללה האקדמית 'הדסה' בירושלים, אומר לערוץ 7 שהמאמר העוין שפורסם הבוקר (רביעי) נגד ראש הממשלה בעיתון 'ישראל היום' משקף שינוי בעיתון, אבל בנימין נתניהו לא צריך להיות מודאג.

"נתניהו נמצא במלחמת עולם עם התקשורת כבר שנים, הוא חיפש בעבר כלי תקשורת שיתמוך בו, אבל בפועל עיתון ישראל היום גרם לו במבחן המציאות יותר נזק מאשר תועלת", טוען ד"ר לשם.

לדבריו נתניהו כמעט איבד את השלטון בגלל "ישראל היום" שבשליטת חברו האמריקני שלדון אדלסון. "נתניהו פירק ב-2015 את הממשלה בגלל 'חוק ישראל היום', הוא הודה בכך, והוא הגיע לבחירות במצב מאוד קשה בסקרים לעומת המחנה הציוני.

"גם מקורביו היו בטוחים שהוא יפסיד, אלא שהוא הצליח ברגע האחרון להתאושש בזכות ראיונות מוצלחים בטלוויזיה והאמירה המפורסמת על הערבים בקלפיות".

ד"ר לשם מעריך שבעידן האלקטרוני מה שקובע זו רמת השליטה ברשתות החברתיות ויכולת להעביר מסר נכון בטלוויזיה, "כמה שיגידו שהתקשורת עוינת, נתניהו מצליח בכל פעם לכבוש את האולפנים, בבחירות האחרונות הוא הלך ל-44 ראיונות בטלוויזיה והצליח להעביר מסר מנצח.

''אז מה זה משנה מאמר בעיתון כזה או אחר. את הראיון שלו בערוץ 20 שהיה לו רייטינג נמוך הוא הצליח להעביר למיליון איש דרך הרשתות החברתיות", מספר ד"ר לשם.

לדבריו ''ישראל היום'' אולי הפך את עורו, אבל נתניהו כבר לא זקוק לו יותר, "אני לא יודע מה קרה שם במערכת, יש כל מיני שמועות שאדלסון כועס עליו, אבל אני חושב של'ישראל היום' הייתה השפעה מועטת ויותר נזק, והיום הוא כבר לא יכול לפגוע בנתניהו.

''הרשתות החברתיות - הטוויטר והפייסבוק, מגיעות למיליוני אנשים, ונתניהו למרות התקשורת העוינת מצליח פעם אחר פעם להגיע ולהעביר את המסר. אם הוא יצליח להיחלץ מהחקירות הוא יצליח להעביר את המסרים שלו גם בפעם הבאה".