אורי אריאל לנתניהו:
די לגרור רגליים, מספיק

שר החקלאות קורא לרה"מ לאפשר ליהודים להתגורר בבית המכפלה ומשוכנע שאין בחירות באופק. "הקואליציה חזקה, לפעמים האופוזיציה נובחת".

חזקי ברוך , ג' באב תשע"ז

אורי אריאל
אורי אריאל
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

שר החקלאות אורי אריאל (הבית היהודי-האיחוד הלאומי) מגיב בערוץ 7 לכניסת היהודים לבית המכפלה בחברון ולהתקפלות הממשלה בהר הבית, מסכם את מושב קיץ ומשוכנע שהקואליציה חזקה ותעבוד יחד עוד זמן רב.

"בית המכפלה נרכש כדת וכדין", מדגיש אריאל ומזכיר כי ''בזמנו ראש הממשלה ביקש שהרוכשים יצאו כדי לברר פרטים ועברו מאז ארבע שנים. אדוני ראש הממשלה - זהו, עד כאן מספיק. עד כאן עם הגרירות והמשיכות. תן להם לגור ליד קברי אבותינו בחברון, זה מקום חשוב שנרכש כדין".

אבל ראש הממשלה מפיל את האחריות על שר הביטחון ושר הביטחון מפיל את האחריות על ראש הממשלה.

"שיהיה ברור - זה אצל ראש הממשלה ושהוא יטפל בזה ויפסיק להעביר לאחרים ולהתכסות בתירוצים. מספיק".

ישראל התקפלה כשהחליטה להסיר את המגנומטרים משערי הר הבית?

"הצד השני מבין שהתקפלנו וזה מה שקובע, לא חשוב מה אני יגיד או מישהו אחר בישראל. התקפלנו טוטאלית, קריסה והצלחה של הצד השני שמעודדת את הטרור. יש לאפשר ליהודים לעלות להר הבית ובכל ימות השנה כפי שהיה בעבר וללא ליווי של הוואקף והמחבלים".

למרות הבטחתו בעבר, ראש הממשלה אוסר על שרים וחברי הכנסת לעלות להר הבית, אתם הולכים לשנות את החלטה ולדרוש ממנו לקיים את ההבטחה?

"למה ראש הממשלה פוגע באזרחי ישראל שהם שרים וחברי הכנסת - רק הוא יודע, לא הצלחתי לקבל תשובה. זה דבר אומלל ומבייש את מי שקיבל את ההחלטה הזאת. יש להסיר את המגבלה ולאפשר לכל יהודי להר הבית".

אנחנו ביום האחרון של מושב הקיץ בכנסת, איך אתה מסכם את המושב והאם הקואליציה תחזיק מעמד?

"שהחיינו. הקואליציה חזקה. כמעט שאין אופוזיציה אפקטיבית. נביחות לפעמים אבל לא דברים מעשיים. כל החוקים עוברים. אין אף אחד בקואליציה ולפי דעתי גם באופוזיציה שרוצה כרגע בחירות ולכן לא יהיו בחירות ובמיוחד שעכשיו יוצאים לפגרה עד אחרי סוכות. אני כשר ממשיך בעבודה השוטפת אבל פה בכנסת יהיה שקט".