טראמפ: טראנסג'נדרים לא ישרתו בצבא

"הצבא שלנו חייב להתמקד בניצחון מכריע... ואין להטיל עליו את העלויות העצומות וההפרעה שבהכנסת טרנסג'נדרים", קבע נשיא ארה"ב.

ערוץ 7 , ג' באב תשע"ז

טראמפ
טראמפ
Reuters

נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, הבהיר היום (רביעי) בסדרת ציוצים שלא יאפשר לטרנסג'נדרים לשרת בצבא. בכך הפך החלטה מרכזית של ממשל אובמה בנושא.

טרנסג'נדר – מהמילה הלטינית שפירושה "מעבר", והמילה שפירושה "מגדר" – הוא אדם שמבחינה ביולוגית נולד במין מסוים אך מבחינת זהות והתנהגות מאמץ את המין השני. רבים מהטרנסג'נדרים גם עוברים ניתוחים לשינוי מינם.

בסדרת ציוצים הבוקר (רביעי) הבהיר הנשיא כי לאחר התייעצות "עם גנרלים שלי ומומחים לענייני צבא", הוא מבקש להודיע כי "ממשלת ארה"ב לא תקבל או תתיר לאנשים טרנסג'נדרים לשרת בצבא ארה"ב בתפקיד כלשהו".

"הצבא שלנו חייב להיות ממוקד בהשגת ניצחון מכריע ומוחלט, ואינו יכול להעמיס על עצמו את העלויות הרפואיות העצומות וההפרעות שיווצרו כתוצאה משילוב אנשים אלו", הבהיר, והוסיף: "תודה".

החלטת ממשל אובמה לשלב בצבא טרנסג'נדרים התקבלה בשנה שעברה. הצבא, מצידו, החליט לעכב את ביצוע ההחלטה בחצי שנה. טראמפ אמר במהלך מסע הבחירות שלו כי יתייעץ עם גנרלים בכדי להתמודד עם בעיית התקינות הפוליטית ופגיעתה בצבא.