שנה לפטירת הרב חנוך בן פזי זצ''ל

ראש מכון מאיר הרב דב ביגון: ''הרב חנוך אהב את התורה והבריות, היה מחובר לתלמידים, הוא החיה אותם. לא היה מוותר על אף שיעור''.

עדו בן פורת , ג' באב תשע"ז

הרב חנוך בן פזי זצ"ל
הרב חנוך בן פזי זצ"ל
צילום: ערוץ מאיר - מכון מאיר

אזכרה במלאת שנה לפטירת הרב חנוך בן פזי זצ"ל נערכה אתמול (שלישי) במכון מאיר בירושלים.

הרב בן פזי זצ''ל היה ר"מ במכון מאיר ומסר באופן קבוע את שיעורי ''הדף היומי''. בעבר כיהן הרב כמנהל המיתולוגי של חטיבת הביניים בישיבת "פרחי אהרון" בקרית שמואל.

ראש מכון מאיר, הרב דב ביגון, סיפר באזכרה, ''שאלתי את עצמי מה הוא היה רוצה שנאמר במעמד זה אחרי שנה, כיוון שזכיתי להכיר אותו עוד מלפני עשרות שנים, מה שאפיין את הרב חנוך זצ''ל היתה מידת האהבה, הוא אהב, פשוט אהב לא רק בדיבורים אלא גם במעשים.

''קודם כל הוא אהב תורה, היה הולך בשיחת חולין והכל עם דברי תורה, זו היתה הנשמה שלו. אהב גם את הבריות, את התלמידים, ממש אהבה גדולה, היה מחובר אליהם... תלמידים כתבו שהרב חנוך החיה אותם''.

צילום: אלעד פרידמן

הרב ביגון הוסיף וסיפר כי הרב בן פזי לא הסתגר בד' אמותיו, כלשונו, ''אלא היה כואב את כאב ארץ ישראל, את כאב האומה. היה נותן הרבה שיעורים מבוקר עד ערב, לא פסק. הוא לא היה רק מלמד פשט אלא תמיד היה מנסה להגיש את זה לאקטואליה, לרלוונטיות של הדברים, איך זה נוגע אלינו. היה עומד ערב ערב בבמה לפני תפילת ערבית והיה מלמד תורה, תמידים כסדרם פשוטו כמשמעו, לא היה מוותר על אף שיעור''.

כאמור, הרב בן פזי זצ''ל שנפטר בשנה שעברה בגיל 70, היה המנהל המיתולוגי של חטיבת הביניים בישיבת "פרחי אהרון", ובמשך עשרות שנים לימד אלפי תלמידים. לאחר שיצא לגמלאות עבר להתגורר בשכונת קרית משה בעיר הולדתו ירושלים, לימד במכון מאיר ומסר שם בקביעות את שיעור "הדף היומי".

שיעורו האחרון במכון מאיר: "עשה תורתך קבע"