הברקזיט: הגבולות יסגרו במרץ 2019

שר ההגירה הבריטי הודיע כי המעבר החופשי בין בריטניה והאיחוד האירופי יסתיים בחודש מרץ 2019.

ניסן צור , ד' באב תשע"ז

הגבולות יסגרו. בריטניה
הגבולות יסגרו. בריטניה
פלאש 90

שר ההגירה הבריטי, ברנדון לואיס, הודיע כי מדיניות הגבולות הפתוחים בין בריטניה והאיחוד האירופי תסתיים מיד עם יציאתה של בריטניה מהאיחוד האירופי, ה"ברקזיט", במרץ 2019.

לדברי לואיס, הממשלה גם תנסה להגביל את מספר המהגרים הנכנסים למדינה לעשרות אלפים בלבד מדי שנה, לאחר שבשנים האחרונות נרשם גידול עצום בהגירה לבריטניה מצד מדינות האיחוד האירופי ומדינות מוסלמיות.

"התנועה החופשית של עובדים בין האיחוד האירופי ובריטניה תסתיים כאשר אנו נעזוב את האיחוד האירופי באביב 2019. זה צריך להיות ברור. ברור כי יש תקופת משא ומתן שאותה אנו מקיימים כעת עם האיחוד האירופי. אבל בכל מקרה, אנו ברורים מאוד בנוגע להחלטה שחופש התנועה יסתיים אז. זהו חלק מארבע העקרונות המרכזיים של האיחוד האירופי. כאשר אנו יוצאים מהאיחוד האירופי, העיקרון הזה זה מסתיים" אמר לואיס.

הוא סיפר גם כי ממשלת בריטניה הזמינה בימים האחרונים סקר בקרב תושבי הממלכה שיבדוק מהן העלויות, היתרונות והחסרונות של הגירה, בעיקר מהגרי עבודה, מהאיחוד האירופי לבריטניה וההיפך. עם זאת, לדבריו אין שום כוונה להמשיך ולאפשר חופש תנועה בין בריטניה לאיחוד האירופי לאחר עזיבתה של בריטניה את האיחוד האירופי, למרות שהממשלה הבריטית רמזה כי תאפשר את המשך חופש התנועה גם אחרי ה"ברקזיט".

גם שרת הפנים הבריטית, אמבר ראד, ציינה לפני מספר ימים כי "בריטניה תמשיך למשוך אליה את המהגרים המבריקים והטובים ביותר מכל רחבי העולם".

לואיס ציין כי מערכת בקרת גבולות חכמה תיכנס לשימוש החל מחודש מרץ 2019 במטרה לעצור את המעבר החופשי בין מדינות האיחוד האירופי ובריטניה, כאשר לדבריו מטרת הממשלה הבריטית היא להגביל את מספר המהגרים הנכנסים לבריטניה מדי שנה עד למאה אלף לכל היותר.