ספרא וסייפא
למדו יחד ומשרתים יחד

550 בני ישיבות הסדר מתגייסים בתקופה זו לשירות קרבי בצה''ל, ביניהם 32 תלמידי ישיבת הר עציון שהתגייסו השבוע לחיל ההנדסה הקרבית.

עדו בן פורת , ה' באב תשע"ז

ההר עציונים על מדים
ההר עציונים על מדים
צילום: דובר צה"ל

32 בני ישיבת הר עציון התגייסו השבוע לחיל ההנדסה הקרבית והם משתייכים לאותה המחלקה.

גיוסי יולי מממשים את תפיסת צה"ל כצבא העם, אליו מתגייסים בני נוער מכל רבדי החברה הישראלית המיועדים לשירות קרבי ביחידות השדה ולמערכים הנוספים.

במחזור גיוס זה צה"ל קולט 550 בני ישיבות הסדר אשר מתגייסים על מנת לשרת שירות משמעותי ומאתגר וכדי לתרום לצה"ל ולמדינת ישראל. בני הישיבות מגיעים מ-37 ישיבות שונות אשר ממוקמות באזורים שונים בארץ.

ישיבת הר עציון ממנה החיילים מגיעים, ממוקמת באלון שבות שבגוש עציון. הישיבה מתעמקת בעיקר בלימוד גמרא בשיטת בריסק בנוסף לעיסוק הנרחב בלימוד תנ"ך. ישיבת הר ציון ידועה באחוז גיוס גבוה ומוטיבציה גבוהה לתפקידי לחימה ביחידות השדה של צה"ל.

כעת, בני ישיבת הר עציון הצטרפו לשורותיהם של חיילי צבא ההגנה לישראל. הם החלו טירונות שתארך כ-16 שבועות ומתקיימת בבהל"ץ , בית הספר להנדסה קרבית, אשר ממוקם בצוקי עובדה בנגב.

צילום: דובר צה"ל

טוראי אריה ברמן שהתגייס השבוע לחיל ההנדסה הקרבית מספר "טוב להיות עם חברים, זה כיף, זה עוזר לשמור על זמני התפילות ולעשות את הדברים בדרך הנכונה. אני חושב שזה מדהים להיות במחלקה הזו. זה הופך את הכניסה לצבא הרבה יותר פשוטה כשיש לי את החברים שלי לידי''.

הטירונות מרגילה את החיילים החדשים למבנה הצבאי ומכניסה אותם לכושר הצבאי הנדרש עבורם בשביל להיות לוחמים לצד הנחלת המשמעת הצבאית ומלמדת אותם את עקרונות הצבא ותפקידם העתידי.

לאחר סיום הטירונות יעברו החיילים לשלב האימון המתקדם שגם הוא אורך 16 שבועות. במהלך תקופה זו החיילים יעברו אימונים אינטנסיביים במקצועות ההנדסה הקרבית והחי"ר, בנוסף לשיעורי ידע רבים בנושא אמצעי לחימה ופעולותיהם הייחודיות של חיל ההנדסה.

כל בני הישיבה שובצו במחלקה יחודית אשר מתואמת לחיילים שומרי מצוות. כלל החיילים במחלקה הם חיילים בני ישיבות. תנאי השירות במחלקה מותאמים להם, ובלו"ז היומי שלהם משולבים זמני תפילות מסודרים והתאמה לצורכי הדת ושמירת אורח חייהם.