"במועצת ש"ס היו משתיקים אותי"

"לא ביקשתי להצטרף למועצת חכמי התורה של ש"ס. אפילו יבקשו ממני לא אסכים. אני רוצה לדבר חופשי, לומר את דעותיי", הסביר הרב מזוז

מיכל לוי , ו' באב תשע"ז

הרב מאזוז
הרב מאזוז
צילום: יעקב נעמי. פלאש 90

ראש ישיבת 'כסא רחמים' הרב מאיר מזוז מתח ביקורת על מועצת חכמי התורה של ש"ס וטען כי במסגרת דיוניה לא ניתן לחברים בה להשמיע דעה עצמאית.

"לא ביקשתי להצטרף למועצת חכמי התורה של ש"ס. אפילו יבקשו ממני - לא אסכים. אני רוצה לדבר באופן חופשי, לומר את דעותיי. כשדיברתי על הכותל הרפורמי, אם הייתי בתוך מועצת חכמי התורה, היו אומרים לי: 'שתוק, אל תדבר', אני אוהב לומר את דעתי ולא מחייב את אף אחד שישמע לי".

בדבריו התייחס לשבטיות הקיימת בציבור החרדי. "לצערינו עד היום הזה יש חסידים ויש ליטאים, יש אשכנזים ויש ספרדים. יש עדה זו מול העדה זו... פעם היה כנס של 'ערכים' לחזרה בתשובה, הבן אדם שואל איך אחזור בתשובה? כמו החסידים או כמו הספרדים? לאשכנזים או לספרדים?".

בהמשך תקף את הנדידה של רבנים מתחנת רדיו 'קול ברמה' ל'קול חי'. "יש שיטה של 'מסחר' ברבנים. אי אפשר לסחור ברבנים. היה את הרב גרוסמן - עבר ל'קול חי'. הרב אופיר מלכה - הלך. עושים מסחר ברבנים. התורה אינה בשביל 'ביזנעס'. יש מספיק רבנים. למה לקחת את הרבנים של השני? שום דבר לא נעלם מהקב"ה".