"שילוב נשים לוחמות - מהלך לאומי"

אלוף-משנה אודי צור מונה למפקד חטיבת "הבקעה והעמקים" במקומו של אלוף-משנה אופיר ליויוס שמונה לראש מחלקת התכנון.

קובי פינקלר , ז' באב תשע"ז

אודי צור
אודי צור
צילום: דובר צה"ל

אלוף-משנה אודי צור מונה היום (ראשון) למפקד חטיבת "הבקעה והעמקים".

צור מחליף בתפקידו את אלוף-משנה אופיר ליויוס אשר כיהן בתפקיד זה במהלך שלוש השנים האחרונות וייכנס לתפקידו החדש כראש מחלקת התכנון באגף התכנון.

טקס החילופים נערך בגן הלאומי "כוכב הירדן", במעמד מפקד פיקוד המרכז אלוף רוני נומה, מפקדים, לוחמים ובני משפחה.

האלוף נומה אמר בטקס כי ''תפקיד מפקד חטיבת 'הבקעה והעמקים' כרוך בחובה ובאחריות, אך לא פחות בזכות גדולה. על דפי ההיסטוריה חקוקים סיפורי גבורה של יחידות ומפקדים שלחמו בגבורה בגזרת הבקעה והינם חלק בלתי נפרד מהמסע לביצור ביטחונה של מדינת ישראל.

''אופיר, בשלוש השנים האחרונות, עסקת גם במהלך לאומי של שילוב נשים בתפקידי לחימה במסגרת הקמת גדודי הביטחון השוטף הסדירים של החטיבה. בדרכך המיוחדת, בנחישותך, במפגש הבלתי אמצעי עם האנשים שמוכנים ללכת איתך – הצלחת להוביל מהלכים אלו. אני מבקש להודות לך בשמי ובשם חיילי ומפקדי פיקוד המרכז על עשייתך הברוכה, המקצועית, הערכית והמסורה'', אמר האלוף נומה.

הוא פנה למפקד הנכנס ואמר ''אודי, מוטל עליך לקחת את הגוף המיומן הזה ולהמשיך במסע של חיזוק היציבות הביטחונית. סמוך ובטוח כי ניסיונך הרב כמו גם תכונותיך האישיות יסייעו בידיך ובכיבושן של פסגות נוספות".

מפקד חטיבת "הבקעה והעמקים" היוצא, אלוף-משנה אופיר ליויוס, אמר בטקס כי "בשלוש השנים האחרונות עיצבנו יחד חטיבה עצמאית מאוד, חדורת שליחות, רוח חלוציות וראשוניות, כזו המאמינה כי אין גבול שלא ניתן לפרוץ אותו. לוחמי ולוחמות החטיבה, אתם הייתם ועודכם מקור ההשראה לכל. עוצמת הרוח, השליחות והדוגמא האישית היו למופת. אנחנו ממשיכים וצומחים, שמרו בכל עת על האחריות, היוזמה, החתירה למגע, המקצועיות, אחוות הלוחמים וטוהר המידות, היו מוכנים בכל עת ללחימה בשגרה, בחירום ובמלחמה", הדגיש ליויוס.

המח''ט הנכנס, אלוף-משנה אודי צור, אמר "מקבל אני היום בגאווה גדולה את הפיקוד על חטיבת 'הבקעה והעמקים' – החטיבה שבימים אלו חוגגת 50 שנים להקמתה. אתגרים מורכבים עדיין נמצאים בפתחנו ומחייבים אותנו להמשיך לפעול בנחישות וביוזמה להגנה על תושבי האזור''.

צור מנה לאל''מ ליויוס ואמר לו ''במשך שלוש שנים הובלת את החטיבה בדרכך הייחודית. אתה משאיר אחריך חותם של חטיבה עוצמתית עם יכולות מבצעיות מתקדמות ואנשים איכותיים אשר רתומים למשימה. בשמי ובשם כלל מפקדי וחיילי החטיבה - הערכה רבה על פועלך".