אישום: דקר למוות צעיר במהלך מסיבה

תושב קרית אתא מואשם בהריגה לאחר שדקר למוות צעיר במהלך מסיבת טבע ביער אליקים על רקע סכסוך כספי.

שלמה פיוטרקובסקי , ח' באב תשע"ז

אילוסטרציה
אילוסטרציה
צילום: ISTOCK

כתב אישום הוגש הבוקר (שני) לבית המשפט המחוזי בחיפה נגד טירן זזן, צעיר כבן 21 תושב קרית אתא.

זזן מואשם בעבירות של הריגה, חבלה בנסיבות מחמירות, פציעה בנסיבות מחמירות, החזקת סכין שלא כדין ואיומים.

מכתב האישום עולה כי בין זזן לבין משה (קיקו) אשכנזי, שכונה גם "המוח", הייתה היכרות מוקדמת, על רקע שהייה משותפת במסיבות הנערכות באתרי טבע שונים בארץ.

מספר שבועות לפני האירוע נוצר סכסוך בין זזן לאשכנזי, על רקע חוב כספי, שלטענת זזן היה חייב לו אשכנזי. בהמשך לסכסוך, איים זזן על אשכנזי כי יפגע בגופו בכוונה להפחידו.

על פי כתב האישום, ב-24 ביוני, החל משעות הבוקר, התקיימה "מסיבת טבע" ביער אליקים, אליה הגיעו זזן ואשכנזי יחד עם אחרים. במהלך המסיבה דרש זזן מאשכנזי את תשלום החוב. אשכנזי השיב לו כי לא ייתן לו כסף, ובתגובה איים עליו זזן כי לא יעזוב את המקום מבלי לקבל את הכסף.

בהמשך התרחקו זזן וחברו הקטין מאשכנזי, והחלו לשוחח ביניהם. מיד לאחר מכן, הגיע אשכנזי בריצה למקום בו עמדו. כשהוא אוחז בבקבוק זכוכית בידו, והכה את זזן בראשו באמצעות בקבוק הזכוכית. לזזן לא נגרמה כל חבלה כתוצאה מכך.

זזן, אשכנזי והקטין החלו להתקוטט ביניהם. בשלב זה שלף זזן את הסכין ודקר בעוצמה את אשכנזי, דקירה אחת, בעומק של 10-12 ס"מ, בבטנו. זמן קצר לאחר מכן, התמוטט אשכנזי על האדמה.

אשכנזי וזזן פונו ברכבים על ידי באי המסיבה, לכביש סמוך לתחנת הדלק סונול בצומת אליקים. במהלך הפינוי ברכב נפטר אשכנזי כתוצאה מאיבוד דם ופגיעה בכלי דם ראשיים. הפרקליטות ביקשה להורות על מעצרו של זזן עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו.

במקביל הוגש כתב אישום ובקשת מעצר נגד הקטין, תושב בית שאן, שהיה מעורב באירוע, בגין ביצוע עבירות של חבלה חמורה בנסיבות מחמירות והחזקת סכין שלא כדין.