אלוף (מיל') רון טל:
"הגירוש - כתם ענק על החברה הישראלית"

יו"ר חברת החשמל אלוף (מיל') יפתח רון טל ביקר במוזיאון גוש קטיף בירושלים, ערב יום השנה ה-12 לציון עקירת יישובי גוש קטיף.

חזקי ברוך , ח' באב תשע"ז

רון טל במוזיאון. היום
רון טל במוזיאון. היום
צילום: מאיר אליפור

(צילום וידיאו: מאיר אליפור)

ערב יום השנה ה-12 לציון עקירת יישובי גוש קטיף הגיע היום (שני) ערב תשעה באב יו"ר חברת החשמל אלוף (מיל') יפתח רון טל לסיור במוזיאון גוש קטיף בירושלים.

הסיור כלל ביקור בכל אגפי המוזיאון יחד עם מנהל המוזיאון שלמה וסרטיל. רון טל העלה זיכרונות מרגשים מההתיישבות בגוש קטיף בימים היפים. בסיום הביקור הדליק האלוף רון טל את נר הזיכרון לנופלים ממתיישבי גוש קטיף.

בסיום הביקור כתב האלוף רון טל בספר האורחים "הגירוש – כתם ענק על החברה הישראלית ועל הדמוקרטיה הישראלית, ועל כך שצבא העם שלנו – מיטב בנינו ובנותינו – חויבו לשאת בנטל הגירוש של משפחות יהודיות מביתן! מה הפלא ששנה אחר כך התקשינו במלחמה הנוראית בלבנון השנייה?!".

"שלמה המדהים, אצלך התארחתי בשבת האחרונה לפני הגירוש, וצוות המוזיאון – אתם עושים מלאכת קודש! להזכיר לכולנו הן את ההתיישבות המופלאה והן את זכר הגירוש והחורבן. ונישבע כולנו – לעולם לא נגרש עוד יהודי מביתו", הוסיף רון טל.

"כמה סמלי ביקורי כאן, בערב תשעה באב, בו מתאבלים על חורבן בית המקדש, ובעוד כ-48 שעות, לפני 12 שנה, החל הגירוש. אין לתאר במילים את סערת הרגשות המציפה אותי במהלך הביקור במוזיאון לזכר גוש קטיף. זהו מסע מטלטל לנבכי מורשת ישראל, מקורותיו של עם ישראל, סבלותיו והיותו נצחי לעולם ועד.

כמה קשה לשוב ולהיזכר בהתיישבות המפוארת, בעבודת האדמה החקלאית, הקשר לשורשים, ובעיקר לזהות את האנשים המופלאים, אנשי ארץ ישראל, משפחות מדהימות שכל 'חטאם' בהיותם מגשימים את הציווי האלוקי העליון לגאול את אדמת ארץ ישראל להזכר שוב בקורבנם – קורבנות הטירור החייתי שארב בצדי הדרכים ואפילו בישיבות ובבתי הכנסת ולא פסח על זקנים נשים וטף. וטבח בהם על עצם היותם מתיישבים יהודים בארץ ישראל", חתם רון טל את הדברים.