יו"ר מרצ מוחה על הפסקת העבודות בשבת

במכתב ששיגרה ליועמ"ש טוענת ח"כ גלאון כי החלטתו של השר חיים כץ למנוע מרכבת ישראל לקיים עבודות תשתית בשבת היא החלטה פוליטית.

חיים לב , ט' באב תשע"ז

זהבה גלאון
זהבה גלאון
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

יו"ר מרצ ח"כ זהבה גלאון שיגרה בימים האחרונים מכתב ליועץ המשפטי למשלה אביחי מנדלבליט שבו היא טוענת כי החלטתו של שר הרווחה חיים כץ למנוע מרכבת ישראל לקיים עבודות תשתית בשבת - היא פוליטית ופוגעת בנוסעי הרכבת.

"החלטת שר העבודה, חיים כץ, שלא להתיר לחברת רכבת ישראל לבצע עבודות בשבת, היא החלטה נמהרת ונפסדת שהתקבלה ללא כל הנמקה עניינית, ללא שקילת כלל העובדות המתחייבות - ותוך מתן משקל מכריע ומוחלט ללחציהם של גורמים פוליטיים חרדים בנושאי דת", כתבה גלאון.

לטענתה, ההחלטה התקבלה ''מבלי שנשקלו האינטרס הציבורי והפגיעה הקשה הנגרמת לכלכלה ולסיפוק צרכיהם החיוניים של ציבור נוסעי הרכבת בפרט - ושל המשתמשים בתחבורה הציבורית בישראל בכלל".

במכתב, ששוגר באמצעות עו"ד דפנה הולץ-לכנר ופורסם לראשונה ב'דה מרקר', טענה גלאון כי החלטת כץ יוצרת סתירה לכאורה להיגיון העומד מאחורי עמדת משרד העבודה המעניק היתרי העבודה לרכבת ישראל ומכאן הפגיעה באינטרס הציבורי.

"התייחסותך הנה דחופה וחיונית ביותר לשם מניעת הישנותם של מקרים דומים בעתיד, משום שבכל עת ומדי שבוע צפוי שיופעלו לחצים פוליטיים, לחצים קואליציוניים ולחצים אחרים, שעלולים להניב החלטות נפסדות דומות, שתתקבלנה שוב בחטף, בהסתר וללא כל ביקורת ציבורית ומשפטית כמתחייב במדינה מתוקנת", הוסיפה.