עם מדי משטרה ועם דמעות במחנה הריכוז

תלמידי כפר הנוער הדתי הודיות יצאו להשתלמות בוויסבאדן שבגרמניה.

רעות הדר , י' באב תשע"ז

''השתלמות מעשירה ומלמדת מאוד''
''השתלמות מעשירה ומלמדת מאוד''
צילום: הודיות

12 תלמידים מכפר הנוער הדתי הודיות שבגליל התחתון חזרו השבוע מהשתלמות במיינץ הסמוכה לפרנקפורט בגרמניה.

תלמידי המשלחת עברו תהליך לימודי ארוך טרם יציאתם לגרמניה, זאת על מנת שיוכלו להתמודד בהצלחה עם האוכלוסייה המקומית ולייצר שיח אותנטי וחיובי עם הציבור הגרמני שאיתו הם באים במגע.

המשלחת יצאה כחלק מלימודי מגמת המשטרה בבית הספר הודיות, והתלמידים משמשים כאורחי הכבוד של הקהילה היהודית במיינץ.

עם נחיתת המטוס במחוז בגרמניה, יצאו התלמידים לפעילות משותפת עם קציני המשטרה הגרמנית.

"במסגרת המסלול ללימודי משטרה אנו מתארחים באקדמיה של המשטרה בעיר ויסבאדן. עד כה ביקרנו בתחנות משטרה, ראינו מתקני אימונים, עשינו אימוני כושר וביקרנו במחנה הריכוז בוכנוולד", אמר שימי קרן, מפקד מגמת משטרה שהוסיף כי "למרות הגשם השוטף, התעקשו תלמידינו לערוך טקס מרגש ועוצמתי תחת כיפת השמיים. התלמידים נחשפים לתכנים שאילולא המשלחת, ספק אם היו אי פעם נחשפים אליהם".

''ההשתלמות בגרמניה הייתה מעשירה ומלמדת מאוד", מציין תלמיד המגמה אביגדור לברינוק. "ביקרנו בתחנות המשטרה המקומיות, ראינו תאי מעצר, ביקרנו במוזיאון של משטרת גרמניה, דיברנו עם מפכ"ל משטרת פרנקפורט והכי חשוב - היינו במחנה ריכוז בוכנוולד שם ערכנו טקס לזכר הנרצחים בתנאי מזג אוויר סוערים. עמדנו עם מדי משטרה במחנה בוכנוולד וקראנו את סיפורו של הרב לאו, הניצול הצעיר ביותר מהמחנה. העיניים לא נשארו יבשות".

מעבר לפן ההסברתי, התלמידים לומדים ומתוועדים למקצועות המשטרה בגרמניה באמצעות הרצאות של קצינים בכירים במשטרה המקומית.

"לצד הלימודים העיוניים, חשוב לנו להתחכך עם המקומיים כמה שיותר. בכל שנה אנחנו מקבלים פידבקים חיוביים ואנו למדים מכך שהקשר ההדוק של תלמידנו עם התושבים המקומיים מסייע להם לראות באור אחר את המציאות הסבוכה בארצנו. זאת בניגוד לתמונה הרווחת מאמצעי התקשורת באירופה שמסקרים מתוך נקודת ראות שגויה ומטעה", אמר אלי שטיין, מנהל הכפר.