את מי יקריב ארי הרו?

המשפטן חיים שטנגר מעריך שיש לראש הממשלה סיבות להיות מודאג מהמגעים המתקדמים עם ארי הרו.

בני טוקר , י' באב תשע"ז | עודכן: 08:17

ארי הרו
ארי הרו
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

ראש הממשלה צריך להיות מודאג

עו"ד ד"ר חיים שטנגר מעריך בערוץ 7 שיש לראש הממשלה סיבות להיות מודאג מהמגעים שמנהלים הפרקליטות והמשטרה עם ארי הרו, לשעבר ראש הסגל בלשכת רה"מ, להפיכתו לעד מדינה.

"לא בהכרח שזה נגד ראש הממשלה אבל ברור לגמרי שאם מנהלים משא ומתן עם עד מדינה שהוא בעצמו גורם שמואשם בדרג מסוים בעברה פלילית לכאורה הרי שלפי הנחיות היועץ המשפטי לממשלה עושים את זה רק במקרה שאדם יכול להביא ראש גבוה יותר. ולכן ברור שהרו הולך להביא ראש גבוה האם זה ראשו של ביבי נתניהו או אחר אני לא יודע".

לדבריו בנוגע לתיק הצוללות עד המדינה מיקי גנור עשוי כנראה לסבך את עו"ד דוד שימרון או את מפקד חיל הים לשעבר צ'ייני, "מיקי גנור טוען למעשה שיש פה מעורבות פעילה יותר של עו"ד דוד שימרון ושל מפקד חיל הים לשעבר, כנראה שיש לו גם מסמכים ואם הדבר נכון אז השניים האלה עלולים להסתבך שזה אומר או מעצר חוזר או שבמקרה גרוע יותר יוגש נגדם כתב אישום ואז בית משפט יגיד את דברו. לא בהכרח שהגרסה של מיקי גנור תתקבל אבל אם היא תיתמך בראייה חיצונית אז מישהו ימצא את עצמו במצב לא נעים".

ד"ר שטנגר מתייחס לטענות על כך שבמדינת ישראל מחפשים את ראש הממשלה בכל מחיר, "יש גישה שאומרת שראש ממשלה מכהן לא נוגעים בו כל עוד הוא מכהן בתפקידו זו גישה שראוי לבחון אותה. אבל במדינת ישראל כרגע הגישה הזאת לא התקבלה על ידי המחוקק הישראל ולכן אין מניעה מלחקור ראש ממשלה מכהן, ולכן ראשי ממשלה לשעבר החל מאריאל שרון ז"ל ועד לבנימין נתניהו מצאו את עצמם עומדים בפני חקירה".