"להילחם בטרור - מיבנה ועד בריסל"

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן נועד עם בכירים באיחוד האירופי בבריסל והעביר מסר חד על חשיבות שיתוף הפעולה נגד הטרור.

ניצן קידר , י' באב תשע"ז

ארדן בפגישותיו היום עם נציגי האיחוד האירופי, בבריסל
ארדן בפגישותיו היום עם נציגי האיחוד האירופי, בבריסל
צילום: דוברות השר לביטחון פנים

השר לביטחון הפנים ולנושאים אסטרטגיים גלעד ארדן קיים היום (רביעי) מספר פגישות עבודה בבריסל עם בכירים באיחוד האירופי.

השר נפגש עם סגן הנשיא הבכיר של הנציבות האירופית פרנס טימרמנס, עם נציב האיחוד לביטחון והמאבק בטרור ג'וליאן קינג ועם קתרינה פון שנורביין, המתאמת למאבק באנטישמיות.

ארדן דן עם ג'וליאן קינג על העמקת שיתוף הפעולה במאבק בטרור ובהסתה ברשת. לאור גל הפיגועים באירופה, מחלחלת ההבנה שהטרור שתוקף את ישראל ומדינות האיחוד הוא אותו טרור, ונוצר רצון גדול ללמוד מהניסיון של ישראל בתחום.

לאחרונה גיבש האיחוד האירופי "קוד התנהגות" מול חברות האינטרנט והמדיה החברתית בנושא המאבק בהסתה, אשר יש לו קווי דימיון ליוזמות שהשר מקדם בנושא בישראל.

ארדן אמר לאנשי האיחוד כי יש צורך בגיבוש סטנדרטים אחידים ומסגרת משותפת של המדינות הדמוקרטיות מול חברות האינטרנט, על מנת להבטיח שאלו יורידו תכנים המסיתים לטרור ולהסתה. הוא פנה לסגן הנשיא הבכיר טימרמנס בבקשה לשלב את ישראל בקבוצות העבודה של האיחוד בנושא.

השר ארדן ציין בפגישותיו כי ההסתה לטרור ותשלום המשכורות למחבלים על ידי הרשות הפלסטינית נמשכים ללא הפסקה ואף מתגברים, והביא את האירועים האחרונים בהר הבית כמקרה בוחן. הוא ביקש שבאיחוד יתנו את הסיוע הבינ"ל לפלסטינים בהפסקת תשלום המשכורות למחבלים על ידי אבו מאזן.

בפגישת השר ארדן עם סגן הנשיא הבכיר טימרמנס, האחראי על נושא זכויות היסוד והמנחה את עבודת האיחוד בתחום המשפט, השר הדגיש את הצורך באימוץ הגדרה רשמית לאנטישמיות אשר מתייחסת לאנטישמיות החדשה, שהיא הדה-לגיטימציה והאנטי-ציונות.

"יותר ויותר, קמפיין הדה-לגיטימציה והחרמות נגד ישראל חושף את שורשיו האנטישמיים וגולש להתקפות על סטודנטים ומוסדות יהודיים ואף לקריאות לפגוע ביהודים", אמר ארדן.

הוא הוסיף כי "איום הטרור העולמי מתחיל בהסתה שמופצת ברשתות החברתיות. פניתי לנציגי האיחוד האירופי לפעול יחד עם ישראל ליצירת מסגרת משותפת של המדינות הדמוקרטיות מול חברות האינטרנט, כדי שאלו ייקחו אחריות ויסירו את תכני ההסתה. האיחוד האירופי מבין שישראל היא שותפה אמתית למאבק בטרור שפוקד את העולם ולכן קראתי להם להצטרף ליוזמה שלי להקמת קואליציה בינלאומית למאבק בטרור. מיבנה דרך בריסל כולם צריכים להבין מי תומך ומפעיל טרור ומי נלחם נגדו".