"אלאור ומשפחתו בדרך הנכונה''

אופיר סופר, שתיווך בעבר בין משפחת אזריה לפרקליטות הצבאית: "כולי תקווה שהרמטכ"ל ימתיק את עונשו. מדובר בחייל שטעה".

עדו בן פורת , י"א באב תשע"ז

אזריה ושפטל בבית המשפט
אזריה ושפטל בבית המשפט
צילום: פלאש 90

מזכ"ל מפלגת האיחוד הלאומי, אופיר סופר, שתיווך בעבר בין משפחת אזריה לפרקליטות הצבאית, הגיב להחלטתו של אלאור לבקש מהרמטכ''ל להמתיק את עונשו ולוותר על הגשת ערעור לבית המשפט העליון.

"אלאור ומשפחתו בדרך הנכונה ואני מברך על כך. הגיעה העת כי נסיים את הסאגה הזו, דבר שעורר עניין ונזק גם בקרב העולם", אמר סופר.

''כולי תקווה שהרמטכ"ל ימתיק את עונשו כמה שיותר מהר וזאת מתוך הבנה שמדובר באירוע חריג וייחודי, בחייל שטעה ובמשפחה שנחלשה נפשית ופיזית בשנה וחצי האחרונות".

עוד הוסיף סופר כי "גם בעת הזו, אינני מצטער לרגע שתיווכתי בין הצבא למשפחה ואמשיך להיות בקשר איתם על מנת לעזור לאלאור ולמשפחתו לצלוח את התקופה הקשה הן של המאסר והן את התקופה שלאחריה כאשר יחזרו לשגרת חיים נורמלים".

ח"כ האלוף (במיל') איל בן ראובן (המחנה הציוני) מסר "אני מברך על ההחלטה של משפחת אזריה להפסיק את מסעם בין בתי המשפט ולאפשר לאלאור למצות את זכותו כחייל, לבקש המתקת עונש מהרמטכ"ל, תוך שהוא מרצה את עונשו.

''אני מניח שהרמטכ"ל ישקול את הנושא ברצינות רבה תוך שהוא לוקח בחשבון את צרכי צה"ל כצבא ערכי המהווה מצפן מוסרי לחברה הישראלית כולה", הוסיף בן ראובן.