מארב אבנים על יהודים בחברון

מתפללים שסיימו את תפילת ערב שבת ועשו דרכם מחברון לקריית ארבע נקלעו למארב אבנים. נער יהודי נפצע בראשו. צה"ל התקשה להגיב. האזינו.

אורלי הררי , י"ג באב תשע"ז

חברון
חברון
צילום: דובר צה"ל

יהודים שסיימו בליל שבת את תפילתם במערת המכפלה ועשו דרכם לקריית ארבע נתקלו במארב אבנים שהחל בסמטת ארז והפך בתוך שניות אחדות למתקפה מסיבית מסימטאותיה של חברון ומהגגות.

אלמוג גמדני, שהיה במקום עם שני ילדיו הקטנים, סיפר לערוץ 7 על דקות האימה מול מתקפת האבנים מצד פורעים ערבים וחוסר התגובה מצד חיילי צה"ל בעיצומו של האירוע.

גמדני הופתע לשמוע כי כוחות הביטחון הציגו בשבת בפני התקשורת את המתקפה כ"עימות בין יהודים לערבים". הוא מספר כי מדובר במתקפה חסרת תקדים על יהודים תמימים חפים מפשע שעשו דרכם ממערת המכפלה בחזרה הביתה. הוא תמה על חיילים שהיו במקום אך לא ידעו להתמודד עם הפורעים הערבים, חבשו קסדות וחיפשו מחסה.

הוא מקווה מאוד שצה"ל יפיק את הלקחים מהמארב בליל שבת שהסתיים בצעיר בן 16 שפונה לבית החולים לאחר שנפגע מאבן בראשו.

לא רחוק משם נפצע הבוקר חייל במהלך הפרת סדר בתקוע, שבמהלכה יידו עשרות פלסטינים אבנים לעבר כוח צה"ל. החייל פונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים.

אתמול נרגמו באבנים עשרות יהודים שיצאו לטיול באזור הכפר הפלסטיני ג'יביה בשומרון. כוחות צה"ל שהוקפצו למקום חילצו את התושבים ללא פגע.