סדר הסגולות השלם למציאת חתן

לפתע גיליתי בארון חולצה לבנה חדשה עם פסים שחורים ורקמה. אימא שלי נחרדה כשראתה אותי מתעטפת בה. היי, היא קראה, זה לחתן המיועד!

אודהליה ברלין , י"ד באב תשע"ז

גלגול של ט"ו באב
גלגול של ט"ו באב
צילום: שאטרסטוק

ט"ו באב מתקרב, ואפשר כבר להתחיל להתכונן. כדי לחסוך לכן ניסוי וטעייה, הרי לפניכן סדר הסגולות המלא:

שיר השירים. סגולה בדוקה לומר ארבעים יום שיר השירים, והמחמירים נוהגים לומר בעלות השחר. המחמירים עוד יותר נוהגים בחצות הליל, יש הנוהגים לומר זאת בחצות היום ויש שבין ערביים. התוצאה היא שיש לי חברה שלקחה שבתון רק בשביל להתמסר לסגולה. אני לא יודעת אם זה עזר לה או לא, כי בכל פעם שאני מתקשרת אליה היא באמצע שיר השירים.

קידוש. טרנד חדש מהשנים האחרונות: אם את רווקה זה כנראה בגלל שלא עשו לך קידוש כשהיית תינוקת. לי אישית עשו קידוש רק לפני כמה שנים, ולכן לפי החישוב החדש - עכשיו אני בת תשע.

פרי הגפן. יש לי חברה שביישוב שלה היא הייתה הרווקה היחידה, וככזאת היא כיתתה את רגליה מסעודת אמנים אחת לשנייה רק בשביל להיות זאת שתברך "בורא פרי הגפן". את דרכה לדייט הבא היא עשתה בגילופין. וזה עבד.

עמוקה. סגולת הסגולות לזיווג הגון, או לפחות לקבלת סחרחורת משבע ההקפות על הגג. כמו כן, אני מכירה מישהי שפתחה עסק למטפחות לאחר שאספה את כל המטפחות שקשורות שם לגדרות. מאז זו גם סגולה לפרנסה טובה.

ערק ישועות. בקברי צדיקים נוהגים למכור ערק עם תמונת הצדיק ועליו רשומות כל התכונות שהמשקה מסוגל להן: זיווג הגון, פרנסה בשפע, שלום בית, לידה קלה. מה ששכחו לרשום על המשקה הוא שאין התחייבות לכמה זמן הישועה מחזיקה, או כפי שנאמר: "ישועת ה' כהרף ערק". ברגע שנגמרת ההשפעה - נגמרת גם הישועה.

נרות. נרות לצדיקים, הדלקת נרות שבת בזמן, זריקת נרות למדורה, החלפת נורות לבד בדירה, ועוד כהנה וכהנה. תמיד טוב להחזיק בתיק נר נשמה, למקרה שתגלי שיש הילולה לאיזה צדיק. או למקרה שתהיה הפסקת חשמל.

לבישת שמלת כלה. כנראה שזהו גלגול של מנהג ט"ו באב העתיק, רק שבמקרה הזה שוכחים להזמין חוטפים למסיבה. התוצאה היא מסיבת ריקודים מטורפת עם מלא בנות שלבושות בשמלות כלה ורבנית שעומדת באמצע ומברכת.

ימימה מזרחי. מלכת הסגולות, נשיאת הרבניות וסגולה טובה לחיוך ולראיית הטוב.

טלית. יום אחד פתחתי את הארון, ולפתע גיליתי חולצה לבנה חדשה עם פסים שחורים ורקמה יפה. אימא שלי נחרדה כשראתה אותי מתעטפת בה. היי, היא קראה, זה לא לך! זה לחתן המיועד!!!

זרוע. מעשה אמיתי בחברה של חברה, שהלכה לישון אחרי ליל הסדר, וכשקמה בבוקר הריחה ריח מוזר. היא הרימה את הכרית וגילתה מתחתיה זרוע מקערת ליל הסדר. מהטראומה ומהרצון שזה לא יקרה שנית - היא התחתנה באותה שנה עם הבחור הראשון שנקרה בדרכה.

"ואפילו בהסתרה שבתוך ההסתרה". לא סגולה אך בהחלט נחמה לכל אירוע קשה שעברת בחיים ואין לאנשים איך להגיב אליו. זה בעצם להגיד במילים אחרות: "אין לי מה לומר, נדפקת".

החלפת השם. מעשה בבחורה שקראו לה חן, שם יפה לכל הדעות. הייתה חן נושאת חן בעיני כל רואיה, אך לא התחתנה. רב מקובל אמר לה שמקור הבעיה בשם, ושינה את שמה לחולדה, שתזכה להיות כחולדה הנביאה. מאז עברו עשר שנים, ועכשיו היא תקועה גם עם הרווקות וגם עם השם.

דיאטה. לפני כמה שנים ניגשה אליי בסוף הופעה אישה די גדולה ואמרה לי: "את חייבת לעשות דיאטה כדי להתחתן". הבטתי בה בהלם והיא המשיכה: "אני, כשהתחתנתי הייתי חצי ממה שאני היום". "גברת", עניתי לה, "על מה את מדברת? חצי ממך זו אני!" בכל אופן, עשיתי דיאטה והוכחתי לה שלא זו הבעיה.

גמ"ח. תמיד טוב לצבור מעשי חסד, וטוב יהיה אם תתנדבי בעמותות שיש בהן בחורים שווים כגון 'קו לחיים', 'שמחה לילד', 'זכרון מנחם', וטוב מוקדם ממאוחר. כי הם נתפסים.

אין עוד מלבדו. מניסיון, זו הסגולה הכי בדוקה לחיים טובים ונכונים.

פורסם בפנימה

לרכישת מנוי