פנס ירוץ נגד טראמפ? "פייק ניוז"

סגן הנשיא דוחה את הדיווח בניו יורק טיימס ולפיו הוא מכין את השטח למירוץ לנשיאות ב-2020: הדיווח "בזוי ופוגעני... פייק ניוז".

אלירן אהרון , י"ד באב תשע"ז

מייק פנס
מייק פנס
צילום: רויטרס

סגן נשיא ארה"ב, מייק פנס, הכחיש היום (ראשון) את הטענות שהופיעו בעיתון ''ניו יורק טיימס'', לפיהן הוא מתכנן לרוץ נגד דונלד טראמפ ב-2020.

לדבריו, מדובר בדיווח "בזוי ופוגעני כלפי, כלפי משפחתי וכלפי הצוות כולו".

"הטענות בכתבה הזו הינן שקריות לחלוטין ובסך הכל מייצגות את הניסיון האחרון של התקשורת לפלג את הממשל הזה", הוסיף פנק בתגובה רשמית מהבית הלבן.

לפי הכתבה, מדובר במאמץ מתואם של פנס, ביחד עם הסנטורים טום קוטון מארקנסו ובן סאסי מנברסקה ומושל אוהיו ג'ון קסיץ'. אלה מבקרים במדינות בהן מותר להצביע לפני מועד הבחירות הסופי ועורכים פעולות אחרות מהן עולה שהם מתכוננים – לפחות באופן ראשוני – למערכת הבחירות ב-2020.

"הלו"ז של פנס כל כך עמוס באירועים פוליטיים שהרפובליקנים אומרים בבדיחות שהוא מתנהג יותר כמו סגן נשיא בקדנציה שניה המנסה להכין את השטח [לקראת הבחירות] מאשר מספר 2 שהושבע לפני קצת יותר משישה חודשים", טענה הכתבה.

ה"טיימס" טען שהמאמץ הנ"ל הוא תוצאה של האנדרלמוסיה אליה נקלע הבית הלבן בשל החקירות בנושא שיתוף פעולה כביכול בין טראמפ לבין רוסיה בבחירות לנשיאות.

"זה לא משנה איזו פייק ניוז יציבו בדרכנו", הוסיף פנס בהודעה. "כל הצוות שלי ימשיך למקד את כל המאמצים שלנו בקידום האג'נדה של הנשיא ובלראות אותו נבחר מחדש ב-2020. כל ניסיון לטעון אחרת הוא מגוחך ואבסורדי".