פגיעה מיידית במורל חיילי צה"ל

הרב זאב שרון מבקר את החלטת התביעה הצבאית לדחות את בקשתו של אלאור אזריה להמתין עם כניסתו לכלא עד להחלטת הרמטכ"ל, "עזות מצח".

בני טוקר , ט"ו באב תשע"ז

אלאור אזריה
אלאור אזריה
צילום: תומר אפלבאום

הרב זאב שרון, ראש המכינה הקדם צבאית ארזי הלבנון בשילה, אומר לערוץ 7 כי החלטת התביעה הצבאית להתנגד לבקשתו של אלאור אזריה לדחות את תחילת ביצוע עונש המאסר שלו עד להחלטת הרמטכ"ל בעניין המתקת עונשו היא עזות מצח, כלשונו.

"עכשיו המשפט מאחורינו ויש אפשרות שהרמטכ"ל ימתיק את עונשו - אז מה הדחיפות להכניס אותו לכלא? הרי אם הרמטכ"ל לא יקל בעונשו הוא ממילא יכנס לכלא. העמידה העיקשת של התביעה הצבאית שאלאור יכנס לכלא לאלתר היא עזות מצח ואקט לא צודק".

לדבריו כניסתו של אלאור אזריה שולחת מסר קשה שיפגע במורל החיילים, "יש כאן חייל שנשלח בשרות המדינה ומדינת ישראל צריכה לתת לו גב, גם אם הוא שגה אפשר להתחשב, הוא חייל מצטיין שלא פגע בחף מפשע אלא במחבל, חוסר ההתחשבות של התביעה מעבירה מסר לא טוב לחיילים זה פוגע במורל החיילים שרואים שככה מדינת ישראל מתייחסת לחייל צה"ל שנשלח על ידה לשרת ביו"ש.

אפשר ללמד זכות על חייל שמשרת ביו"ש שנמצא בלחץ בלתי פוסק וגם אם הוא צריך להיכנס לכלא למה להחיש את זה ולא להמתין להחלטת הרמטכ"ל".