פתאום הרגשתי חבטה בראש

יהושע אבוטבול, יהודי כבן 50 שהותקף אתמול בברוטליות בידי ערבי בעיר העתיקה, מספר לערוץ 7 על רגעי התקיפה הקשים.

אלירן אהרון , ט"ו באב תשע"ז

יהושע אבוטבול
יהושע אבוטבול
צילום: אלירן אהרון

יהושע אבוטבול, יהודי כבן 50 שהותקף אתמול (ראשון) בברוטליות בידי ערבי בעיר העתיקה, מספר בראיון לערוץ 7 על האירוע הקשה אותו חווה.

"כמו בכל יום עשיתי את דרכי לישיבת שובו בנים סמוך לכותל ופתאום הרגשתי חבטה בראשי. ראיתי גבר חסון, הוא הפיל אותי וקרע לי את החולצה".

אבוטבול חבש קסדה של האופניים שספגה את החבטה בראשו. "אם לא הייתי עם קסדה הייתי מת. אמרתי למשטרה יש כאן אנשים שראו - תיקחו מהם עדות. לא לקחו".

אבוטבול משוכנע שמדובר בתקיפה לאומנית, "עכשיו יש לי חרדות, אני לא מצליח לישון, יש לי פחדים. אני הולך עם 200 עיניים. אין משהו אחר, זה אירוע לאומני".

עו"ד יוסי נדב מארגון חוננו, המלווה את אבוטבול מסר, "לאחר שמרשי הותקף הוא הגיע לתחנת המשטרה למסור תלונה, אך בתחנת המשטרה ניסו השוטרים בתואנות שונות לגרום למרשי להימנע מהגשת תלונה ואף הציעו שמרשי והתוקף ילחצו ידיים וייפרדו לשלום. מרשי, אשר הופתע מהתנהלות המשטרה, קרא לי לתחנת המשטרה ולאחר התעקשותי לאפשר למרשי להגיש תלונה כחוק, התהפכו היוצרות ומרשי עוכב ולבסוף נחקר באזהרה, כאילו הוא החשוד. לצערי הרב משטרת ישראל מזלזלת במקרה כגון דא, כשמדובר ביהודי שהותקף. מיותר לציין, כי במקרה שיהודי היה תוקף ערבי, המשטרה הייתה עוצרת אותו ומבקשת את מעצרו בביהמ"ש. אנו נפעל להביא התנהלות פסולה זו לגורמים הרלוונטיים".