מי אתה ארי הרו?

חבריו של ארי הרו, איש סודו לשעבר של נתניהו שהפך לעד מדינה, שוחחו עם ערוץ 7 וסיפרו על מי שמצא את עצמו בעל כורחו במרכז החדשות

יוני קמפינסקי , ט"ז באב תשע"ז

ארי הרו ונתניהו
ארי הרו ונתניהו
פלאש 90

ארי הרו, איש הציונות הדתית שעבד במשך שנים רבות עם נתניהו ונחשב לאיש אמונו הקרוב, חתם בשבוע שעבר על עסקת עד מדינה עם הפרקליטות.

מאלמוניות יחסית עבר הצעיר המבריק לקדמת הבמה, וייקח חלק משמעותי בעדויות סביב הפרשות הגדולות במדינה.

הרו, אשר הקפיד להשאר "מאחורי הקלעים" בכל שנות עבודתו הציבורית, ניצב כעת בעל-כורחו במרכז הסיקור התקשורתי של הפרשות. שיחות שערכו כמה מחבריו עם ערוץ 7 מאפשרות לנו הצצה לחייו של הצעיר האמריקאי שנראה עד לפני כמה שנים כאחת ההבטחות הגדולות של השירות הציבורי בישראל.

ארי הרו נולד בשנת 1973 בלוס אנג'לס שבארה"ב, ילדם השני של גלנדה וד"ר אד הרו, זוג יהודים אמריקאים דתיים שנפגשו לראשונה בסניף בני עקיבא. לארי שלושה אחים ביולוגיים, ושלושה אחים שאומצו על ידי הוריו במרוצת השנים. סבו מצד אביו היה אחד המנהיגים הבולטים בקהילה היהודית ואיש עסקים מצליח בתחום הרפואי. הוא שימש נשיא בית הספר היהודי 'הלל' שבו למד ארי בצעירותו, ונשיא בית כנסת בבוורלי-הילס.

משפחתו של הרו עלתה ארצה מארה"ב בשנת 1985, בהיותו בן 12, ועברה להתגורר בגינות שומרון. הרו למד בישיבה התיכונית בקרני שומרון ולאחריה בישיבת הכותל. את שירותו הצבאי מילא בתור לוחם בחטיבת גולני.

הרו הוא בעל תואר ראשון בפסיכולוגיה מאוניברסיטת ניו יורק ותואר שני במדעי המדינה מאוניברסיטת תל אביב.

בשנת 2002 כשארי בן 29 בלבד, הוא החל לשמש כיועצו של בנימין נתניהו לקשרי חוץ והממונה על גיוס תרומות בחו"ל, את ההכרות ביניהם ערך רון דרמר, כיום שגריר ישראל בארה"ב שהכיר את ארי שנים קודם כששחקו בליגת הפוטבול האמריקאית, AFI יחד עם אלי גרונר, כיום מנכל משרד רה"מ.

שנה לאחר מכן מונה למנכ"ל ארגון ידידי תנועת הליכוד בארה"ב, ובמשך 3 שנים עסק בגיוס תורמים ותרומות לתנועת הליכוד ברחבי ארה"ב וקנדה. עם סיום תפקידו זה שב ארצה עם משפחתו, ומונה ליועץ לענייני חוץ של בנימין נתניהו.

בעקבות פרישתה של מנהלת הלשכה הקודמת, כיום שרת המשפטים איילת שקד, מתפקידה ב-2008, קודם הרו לתפקיד הבכיר ועמד בראש לשכתו של ראש הממשלה.

במהלך תפקידו זה נחשב כמקורב מאוד לבנימין נתניהו, ומקורבים שעבדו עימו באותם זמנים מתארים את עבודתו כ"שקדנית, מסורה ומקצועית" ובמקביל מעידים כי הרו "השכיל לשמור על יחסי אנוש מצוינים הן עם הממונה עליו והן עם הכפופים לו, והקפיד לשמור על כבודו של כל אדם באשר הוא אדם, עובדה שכלל אינה מובנת מאליה".

בתחילת שנת 2010 פרש הרו מתפקידו כמנהל לשכתו של בנימין נתניהו בשל נסיבות בריאותיות (מחלת לב), ועבר לעשות לביתו.

לאחר תפקידו הציבורי, הקים הרו יחד עם אחיו חברה פרטית לייעוץ ולפיתוח עסקי בשם "3H גלובל".

בספטמבר 2013, התבקש הרו על ידי ראש הממשלה נתניהו לשוב ללשכה והפעם בתפקיד ראש הסגל.

מקורביו של הרו מספרים כי להרו "לא היתה התלבטות. על אף שמדובר היה בוויתור כלכלי משמעותי הרי העדיף לתרום מזמנו לעשייה ציבורית, גם במחיר של ירידה בתנאים".

לקראת מינויו לראש הסגל במשרד ראש הממשלה, חתם הרו על הסכם ניגוד עניינים שבו התחייב להתנתק מהחברה שהקים, וזו עברה לניהולו המלא של אחיו, ג'וש.

במרץ 2014 מונה לראש הסגל במשרד ראש הממשלה, במקומו של גיל שפר שפרש, והחל מספטמבר 2014 שימש גם כממלא מקומו של מנהל לשכת נתניהו שפרש.

לקראת מערכת הבחירות פרש הרו מתפקידו בלשכת רוה"מ ועבר לעבוד במטה הבחירות של הליכוד.

חבריו מספרים על אדם פטריוט, ערכי, שרואה את טובת המדינה לנגד עיניו לעיתים קרובות אף לפני טובתו שלו.

מזכיר הממשלה לשעבר, צבי האוזר, סיפר לערוץ 7, "הכרתי את ארי במשרד ראש הממשלה. מדובר באדם ראוי ופטריוט, ישראלי אמיתי. ראיתי אותו במספר מבחנים קשים בהם עמד בכבוד ולא פעם הקריב את ענינו האישי לטובת הכלל. הוא אדם מקצועי מסור וישר. כואב לי לראות כיצד נקלע לאירועים המדוברים."

גיבה את דבריו גם מנכ"ל משרד רה"מ לשעבר, אייל גבאי שעבד עם ארי: "ארי התגלה כציוני ופטריוט. מסור למדינה ולתפקידו. מצאתי בארי גם חבר אמיתי".