"ניב גיבור, מנע אסון גדול"

ראש הממשלה ביקר בבית החולים את ניב נחמיה שנפצע קשה מאוד מדקירות מחבל ביבנה. "הסתער בידיים חשופות מול מחבל שטוף שנאה".

עוזי ברוך , ט"ז באב תשע"ז

נתניהו וניב נחמיה
נתניהו וניב נחמיה
צילום: קובי גדעון, לע''מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקר היום (שלישי) בבית החולים את ניב נחמיה שנפצע קשה מאוד מדקירות מחבל ביבנה ונפגש עם הצוות הרפואי שהציל את חייו בבית החולים קפלן.

אמו ואביו של ניב, הדסה ומרדכי נחמיה, ביקשו להודות לבורא עולם ולרופאים על הצלת חיי בנם.

נתניהו אמר לאחר הביקור "ניב הוא גיבור, הוא פשוט הסתער בידיים חשופות מול מחבל שטוף שנאה חמוש בסכין ובלם אותו. הוא מנע אסון גדול.

''כולנו התפללנו שהוא ייצא מזה, התפילות שלנו נענו והוא אכן יוצא מזה. ראיתי אותו עם משפחתו, וזה פשוט מחמם את הלב, ואני מברך אותו ומחבק אותו בשם עם ישראל כולו'', הדגיש ראש הממשלה.

נתניהו סיפר כי הגיע לבית החולים לאחר סיור עם שרי הקבינט בקו התפר הדרומי, בדרום הר חברון, "צפינו במקום שבו עבר אותו מחבל, ועוד קודם לכן כבר הכינו צעדים שיקשו על מעברים כאלה, וצעדים נוספים שאני לא אפרט כאן, אבל דבר אחד בטוח: אף פעם לא יהיה גבול הרמטי. בסוף המענה האמיתי זה אומץ הלב שלנו והנכונות להילחם במרצחים הללו ושולחיהם. הנכונות הזאת ואומץ הלב הזה נגלו כאן היום אצל ניב בצורה מופלאה.טוען....

''בהזדמנות הזאת אני רוצה לשלוח תנחומים למשפחתו של הטייס, רב סרן דודי זוהר. אנחנו יודעים מה גדול הכאב, אנחנו גם שולחים איחולי החלמה מלאה לנווט שנאבק על חייו. זה יום שבו אנחנו יכולים להגיד לטייסים היקרים שלנו שהם מגנים אמיתיים על מדינת ישראל. כולנו מאמצים אותם ללבנו והם נמצאים תמיד בתפילותינו", אמר ראש הממשלה.

נחמיה בן ה-43 מקריית עקרון שב להכרה מלאה ביום ראשון השבוע. בתיעוד מהפיגוע נראה המחבל מגיח בין מדפי מרכול רשת "שופרסל" – ודוקר בסכין את ניב. המחבל עובר תחילה את נחמיה, ואז חוזר אחורה כשנחמיה בגבו אליו, ודוקר אותו.

המחבל עסמאעיל אבו עראם, בן 19 תושב יטא שליד חברון, נעצר לאחר שאזרחים התנפלו עליו ולכדו אותו. החשוד הועבר לחקירת שב"כ, ועל ביתו שבכפר בוצעה פשיטה של כוחות צה"ל מהחטיבה המרחבית יהודה.