אלאור נכנס לכלא
יום עצוב לצה"ל, יום שמחה לאויב הערבי

עשרות בני אדם ליוו את אלאור אזריה מביתו בעיר רמלה לכלא 4 בצריפין, לתחילת ריצוי עונש המאסר שנגזר עליו בגין הריגת מחבל.

אלירן אהרון , י"ז באב תשע"ז

אזריה בכניסה לצריפין
אזריה בכניסה לצריפין
צילום: אלירן אהרון

לאחר כשנה וחצי שבה התנהל משפטו, נכנס היום (רביעי) החייל המשוחרר אלאור אזריה לכלא הצבאי, והחל לרצות את עונש המאסר שנגזר עליו.

עורך הדין יורם שפטל הגיע לבית המשפחה כדי ללוות את אלאור לכלא ותקף את גזר הדין ואת כלי התקשורת, "זהו יום עצוב למדינת ישראל, יום עצוב לצה"ל, זהו יום עצוב לכשמונים, תשעים אחוזים מאזרחי ישראל. זהו יום שמחה לאויב הערבי ולכן זהו יום שמחה לתקשורת הישראלית".

אזריה נדרש להתייצב היום עד השעה 10:00 בכלא 4 בצריפין, לאחר שבית הדין הצבאי לערעורים דחה אתמול את בקשתו לדחות את מועד כניסתו לכלא עד להכרעת הרמטכ"ל אם להקל בעונשו.

עם הגעתו לכלא 4, הכנס אזריה למתחם הכלא כשהוא מלווה בבני משפחתו עד מתחם הקבלה.

לאחר כניסתו יעבור אזריה ראיון עם מפקד הפלוגה שבו יוגדרו לו הנהלים ביחידה. כמו כן, יעבור ועדת מיונים, שבמסגרתה יפגוש מש"קית ת"ש, רופא, קב"ן ושליש.

אזריה צפוי לזכות בביקורי משפחה החל מעשרה ימים לאחר קליטתו, אחת לשבועיים. נוסף על כך, יוכל לצאת לחופשה ראשונה לאחר ריצוי תקין של לפחות שליש מעונשו. בחגי ישראל הוא רשאי להגיש בקשה לחופשה מיוחדת, שתישקל על ידי מפקד הכלא.

לפני עשרה ימים דחה ביה"ד הצבאי לערעורים את ערעורו של אזריה והרשיע אותו שוב בהריגת המחבל הפלשתיני, עבד אל־פתח א־שריף. אזריה נשלח ל־18 חודשי מאסר, ועונשו עוכב בשל הודעת סנגורו כי בכוונתו להגיש בקשת רשות ערעור לבית המשפט העליון.

ביום חמישי שעבר הודיע שפטל כי אין בכוונתו לערער לבית המשפט העליון, ואילו אזריה מצידו שלח לרמטכ"ל מכתב שבו ביקש להמתיק את עונשו ולהמירו בעבודות שירות בלבד.